“Mēs ar lielu prieku paziņojām par pozitīvajiem 1. fāzes starpposma datiem. Tie liecina, ka visām personām, kuras saņēma divas mūsu vakcīnas devas pirmajās grupās - divdesmit piecu mikrogramu devu un simts mikrogramu devu - asinīs veidojās antivielas, kas saista vīrusu,” paziņoja kompānijas vadītājs Stefans Hoge.
Kompānijas pārstāvji informēja, ka jau jūnijā sāksies 2. klīnisko pētījumu kārta, kurā būs iesaistīti 600 cilvēki. Tā mērķis ir saprast, cik liela deva vakcīnas nepieciešama, lai nodrošinātu imunitātes izveidošanos un saglabāšanos.
Kompānijas “Moderna” pārstāvji pagaidām neprognozē, kad vakcīnu varētu sākt ražot un izmantot, taču eksperti ir vienisprātis, ka pārbaudes process būs ilgs.
ASV amatpersonas jau iepriekš brīdināja, ka tas varētu notikt gada vai pusotra laikā.
Tomēr daudzu valstu īstenotā ierobežojumu atcelšana un biotehnoloģiju uzņēmuma paziņojums pozitīvi ietekmējis akciju tirgus. Galvenie Eiropas biržu indeksi pieauga par vairāk nekā 5%, bet Volstrītas indekss “Dow Jones” - par 3,9%, savukārt naftas cenas pacēlās virs 30 ASV dolāriem par barelu.
KONTEKSTS:
Jaunais "Covid-19" koronavīruss sāka izplatīties 2019. gada nogalē Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni.
Pasaulē ar jauno vīrusu inficējušies vairāk nekā 4,89 miljoni cilvēku, bet vairāk nekā 320 000 miruši.
Daudzās valstīs pandēmijas ierobežošanai tika ieviesti stingri pulcēšanas ierobežojumi un noteikta karantīna, kas arī negatīvi ietekmēja ekonomiku. Situācijai uzlabojoties, dažas valstis ierobežojumus pamazām atceļ.