Glābēji norāda, ka šis skaitlis ir ļoti liels, turklāt bojāgājušo vidū ir trīs bērni. Arī aizvadītā diennakts pagājusi traģiski - ugunsgrēkos dzīvības zaudēja četri iedzīvotāji.
Rugāju novadā nodegusi māja 120 kvadrātmetru platībā un, lai gan neviens VUGD nebija informējis par izcēlušos ugunsgrēku, jo uz notikuma vietu ugunsdzēsējus bija izsaukusi Valsts policija (VP), pārmeklējot krāsmatas tika atrasts bojā gājis 67 gadus vecs vīrietis.
Savukārt Rīgā, Sīmaņu ielas daudzdzīvokļu mājas kādā dzīvoklī bija izcēlies ugunsgrēks 25 kvadrātmetru platībā. No ēkas tika evakuēti pieci cilvēki, bet degušajā dzīvoklī tika atrasti bojā gājuši 35 gadus veca sieviete un 37 gadus vecs vīrietis.
Izsaukumu uz Sīmaņa ielu ugunsdzēsēji saņēma sestdienas, 16.janvāra, vakarā ap pulksten pusdivpadsmitiem un, ierodoties notikuma vietā, konstatēja, ka liesmas ir apņēmušas jau 25 kvadrātmetrus.
Abi dzīvokļa iemītnieki līdz glābēju atbraukšanai jau bija gājuši bojā. Piedūmotās kāpņutelpas dēļ ugunsdzēsēji evakuēja vēl piecus nama iedzīvotājus.
"Viena sieviete mazliet apdega, redzēju pa logu, ka stāvēja ātrā palīdzība, bet ienesa viņu atpakaļ dzīvoklī," stāsta nama iedzīvotāja Emīlija.
Kaimiņi stāsta, ka dzīvoklī bieži skanējusi skaļa mūzika, lietots alkohols, un ugunsgrēks, visticamāk, izcēlies, nometot izsmēķi. Neuzmanību kā ticamāko ugunsnelaimes iemeslu min arī ugunsdzēsēji, norādot – tieši tā ir vainojama pie traģiskā gada sākuma, kad divu nedēļu laikā liesmās un dūmos bojā gājuši jau 15 cilvēki, tostarp bērni.
Aizvadītajā diennaktī cilvēks gāja bojā arī ugunsgrēkā Saulkrastos, jo tur dega dzīvojamā māja 40 kvadrātmetru platībā.
Kā liecina operatīvā informācija, aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā piedalījies 31 ugunsgrēka dzēšanā, no tiem Rīgā dzēsti seši, citās pilsētās astoņi, bet novados 17.
Tāpat VUGD darbinieki piedalījušies 20 glābšanas darbos un saņēmuši deviņus maldinošus izsaukumus. Glābēji aicina iedzīvotājus būt uzmanīgākiem - vairāk pievērst apkures ierīcēm un ierīkot mājās dūmu detektorus, kas ļaus ātrāk pamanīt ugunsgrēku un izglābties pašiem.
Ugunsnelaimju iemesli meklējami arī izsmēķu nomešanā kur pagadās. Bieži vien tas ir turpat dīvānā vai gultā, tā ir svecīšu lietošana. Piektdien, 15.janvārī, bija gadījums, kad aizdegās eglīte dzīvoklī un ugunsgrēkā cieta 10-gadīgs puika. Tā ir dažādu elektroierīču lietošana, kas nav tehniskā kārtībā un var izveidoties īssavienojums.
Lielākoties visi šie ugunsgrēki ir novēršami, ja cilvēki pievērsīs uzmanību tam, ko viņi dara. Varbūt nevajag ieslēgt elektrisko virteni eglītē un aiziet projām, varbūt nevajag vispār dedzināt svecītes eglītē.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina arī neatstāt atvērtas krāsns durtiņas un pārbaudīt dūmeņus, jo daļa ugunsnelaimju izcēlušās arī nepareizi lietotas un apkoptas apkures sistēmas dēļ.