Ja iepriekšējos gadus pēc talkošanas maisi palika pāri, tad šogad jau ir pirmie signāli, ka maisu sāk pietrūkt. Tiesa, pašiem talciniekiem maisi nav jāgādā, par tiem rūpējas reģionālie koordinatori.
Lielā talka visā Latvijā oficiāli notiks no pulksten 9 līdz 15. Tās vadmotīvs šogad ir Raiņa teiktais: „Pastāvēs, kas pārvērtīsies!”.
Šāds vadmotīvs sasaucas ar vēlmi valsts simtgadē Latviju padarīt par sakoptāko un tīrāko vietu pasaulē. Iedzīvotājiem patīk tīrīt un spodrināt, taču atsevišķi to ir grūtāk darīt, Latvijas Radio raidījumam "Pēcpusdiena" pastāstīja projektu vadītāja Vita Jaunzeme.
Jaunzeme uzsvēra talkas vienojošo faktoru, kas palīdz strādāt mērķa labā, jo cilvēku apziņā esošā doma stimulē darboties, ja netālu strādā arī citi un darbos roku pieliek tūkstošiem līdzīgo.
Lielās talkas laikā jāatceras par piesardzību, darbojoties ar elektrotehniku, motorzāģiem un citiem darbarīkiem, atgādināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Gribuste. Svarīgi ir zināt, kurās pašvaldībās ir aizliegts kurināt ugunskurus un saudzēt vidi, nededzinot plastmasas un gumijas izstrādājumus.
Savukārt Slimību profilakses un kontroles centra Veselības veicināšanas departamenta pārstāve Solvita Kļaviņa-Makrecka Latvijas Radio pavēstīja, ka talkotājiem jābūt piesardzīgiem pret ģimenes locekļiem un nevajadzētu atstāt nepieskatītus bērnus: labāk mazāk padarīt Lielās talkas laikā, nekā pakļaut briesmām mazākos talciniekus. Jāatceras arī par ērcēm, kuras modušās pēc ziemas un pavasarī ir īpaši aktīvas.