„Ja līdz šim laiks bija drēgnāks un Infektoloģijas centrā vērsās divi vai trīs cilvēki, kuriem ērce bija piesūkusies, tāpat arī daži cilvēki, kuri kaut kur uz ķermeņa bija atraduši ērci un bija atnesuši vienkārši viņu pārbaudīt, tad nu jau, - ja mēs atskatāmies uz aizvadītajām brīvdienām, kad norisinājās arī Lielās talkas pasākumi, - tad Infektoloģijas centrā, varētu teikt, ka ir strauji audzis to cilvēku skaits, kuri bija vērsušies pēc palīdzības pēc ērces piesūkšanās,” stāsta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas un Latvijas Infektoloģijas centra pārstāve Inguna Potetinova.
Brīvdienu laikā astoņiem pacientiem bija noņemtas ērces, un vairāki bija atnesuši tās pārbaudīt. Kopumā kopš sezonas sākuma Latvijas Infektoloģijas centrā ir noņemta 41 ērce un laboratoriski pārbaudītas 77. Divām no pārbaudītajām ērcēm ir konstatēts arī ērču encefalīta vīruss. „Tātad pašlaik, izejot no šiem datiem, mēs varam runāt par to, ka inficētība ir nepilni 3%,” norāda Potetinova.
Paredzams, ka ērču aktīvā sezona ilgs līdz oktobrim, taču, saglabājoties siltiem laikapstākļiem, ērces var sastapt arī vēlāk rudenī.