Baltijas valstu militāro mantojumu apvienos kopīgā tūrisma piedāvājumā

Pievienojot maršrutus Lietuvā, Baltijas valstu militārais mantojums tiks apvienots kopīgā tūrisma piedāvājumā vietnē www.militaryheritagetourism.info, kur jau iekļauti 668 militārā mantojuma objekti Latvijā un Igaunijā, informēja Latvijas Lauku tūrisma asociācijā "Lauku ceļotājs".

Kā norādīja asociācijā, par laiku no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas neatkarības iegūšanas līdz visu trīs Baltijas valstu neatkarības atjaunošanai saglabājušās daudzas liecības – kauju vietas, militāras būves, vēsturiski foto, atmiņas. Tās veido kopīgu militārā mantojuma stāstu par to, kā Pirmā pasaules kara beigās radās mūsu valstis, kā tās nosargāja savu pastāvēšanu Neatkarības karos, kā visas trīs valstis sagrāva Otrais pasaules karš, kādēļ vairāk nekā desmit gadus pēc kara nacionālie partizāni pretojās padomju okupācijas varai un kā pēc gadu desmitiem ilgušās okupācijas neatkarība tika atjaunota.

"Līdz ar Krievijas iebrukumu Ukrainā ir sācies jauns posms mūsu neatkarības vēsturē, ko iekļausim arī militārā mantojuma tūrismā. Tagad ir svarīgi stāstīt par notikumiem Baltijā kopš kara sākuma, piemēram, saistībā ar atbrīvošanos no padomju ēru slavinošiem pieminekļiem. Krievijas Federācijas veiktie kara noziegumi bija iemesls Baltijas valstīs un citur Eiropā paust attieksmi pret Otrajam pasaules karam veltītiem un padomju valsti kā totalitāru un noziedzīgu režīmu slavinošiem objektiem, piemiņas vietām un pieminekļiem, demontējot tos, vai atsevišķos gadījumos – pārvietojot uz muzejiem. Daudzus no šiem, nu jau bijušajiem, objektiem līdz ar stāstiem par to nojaukšanu esam iekļāvuši militārā mantojuma tūrisma vietnē," norādīja asociācijā.

Šogad ar Eiropas Savienības programmas "Interreg" atbalstu Baltijas militārā mantojuma tūrisma vietnē tiek iekļauta arī Lietuva un paplašināta informācija par Latgali, Sēliju un Zemgali, vēstīja asociācijā, paskaidrojot, ka vietnē tiks pievienoti apmēram 300 jauni militārā mantojuma tūrisma objekti Dienvidlatvijā un Lietuvā, 10 jauni tūrisma maršruti, atsevišķiem objektiem tiks izveidoti audiogidi. Tiks veiktas investīcijas ekspozīciju uzlabošanai Latgales Kultūrvēstures muzejā, Viļakas muzejā, Militārā mantojuma pārgājienu takā Līvānu novadā, Aukstā kara laika ekspozīcijā Plokštinē (Lietuvā), vairākiem objektiem Latgalē, Zemgalē un Lietuvā tiks izveidoti audiogidi.

Ekspozīcijās tiks ieviestas īpašas programmas skolu jauniešu iesaistei un uzrunāšanai, kā arī vides pieejamības risinājumi, solīja asociācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti