1991.gadā, kad sākās lielais Atmodas process, Andris Tiļļa bija Rīgas 2.vidusskolas direktora vietnieks audzināšanas darbā, un toreiz viņu arī ievēlēja par skolas Tautas frontes grupas vadītāju.
“Tas laiks bija īpašs, toreiz arī parādījās mūsu sarkanbaltsarkanais karogs un karogam vajadzēja karoga kātu, bet toreiz tādu standarta karoga kātu nevarēju dabūt nopirkt veikalā. Tāpēc vajadzēja pielāgot kādu citu,” atcerējās Tiļļa.
“Protams, tas neatbilda standartam, un mums bija ļoti grūti atrast arī karoga uzgali, citi izlīdzējās ar to, ka vecos padomju laika karoga uzgaļus pārveidoja, izzāģēja tās krievu sarkanās zvaigznes un sirpi un āmuru ārā no tā karoga uzgaļa. Bet mēs gribējām auseklīti, jo tas bija tas rīta simbols, svētākais simbols, rīta zvaigznes simbols, un tāpēc mēs lūdzām mūsu darbmācības skolotājam Antonam Rudzim, vai viņa dēls nevarētu mums izpalīdzēt un uztaisīt tādu uzgali. Viņš bija beidzis Tallinas Mākslas institūtu tieši metāla mākslā, un, protams, ka viņš bija tik atsaucīgs, mums uztaisīja šo brīnišķīgo karoga uzgali,” stāsta Tiļļa.
“Uzgalis, ja es nemaldos, ir no misiņa ar brīnišķīgu auseklīti. Ar šo karogu mēs piedalījāmies visos pasākumos, kas tika organizēti skolā un arī ārpus skolas. Ļoti palicis atmiņā 25. janvāra diena, kad mēs atvadījāmies no Bastejkalnā nošautajiem cīnītājiem. Toreiz tā bija ļoti auksta diena, un es biju sestās klases audzinātājs, un arī toreiz mums bija līdzi šis karogs, un mēs visi stāvējām iepretī tagadējai Francijas vēstniecības ēkai un bijām šausmīgi satriekti par šo notikumu.”