1938. gada septembrī Lielbritānijā tika izveidota militāra struktūra ar nosaukumu Sieviešu teritoriālais palīgdienests. Britu armijas kārtība visai strikti izolēja sievietes no kaujas lauka, tomēr dāmas, kuras varēja un vēlējās veikt ar tiešu kaujas darbību nesaistītus pienākumus: darboties pretgaisa aizsardzības un sakaru vienībās, strādāt virtuvēs, armijas kantoros un noliktavās – tika apvienotas minētajā palīgdienestā. Jāpiebilst, ka šajā dienestā neietilpa medmāsas. Viņām bija savs, Karalienes Aleksandras Impērijas kara medmāsu dienests. Atsevišķi sieviešu palīgdienesti ar līdzīgām funkcijām bija arī Britu kara flotei un Karaliskajiem gaisa spēkiem. Sākotnēji dalība Sieviešu teritoriālajā palīgdienestā bija brīvprātīga, taču vēlāk, lai izbrīvētu pēc iespējas vairāk vīriešu armijas vajadzībām, tika izsludināts obligāts iesaukums – vispirms neprecētām dāmām vecumā no 20 līdz 30 gadiem, vēlāk arī precētām, izņemot topošās mātes un tās, kurām bija mazi bērni. Kā jau teikts, tieši kaujas zonā palīgdienestu kareives un virsnieces nenonāca, tomēr atsevišķi upuri bija, sevišķi radaru un zenītlielgabalu apkalpēs un militārajā policijā.
1945. gada 4. martā Sieviešu teritoriālajā palīgdienestā ar reģistra numuru 230873 un otrā subalterna dienesta pakāpi tika ieskaitīta 18 gadus vecā Elizabete Vindzore.
Ievērojamu šo faktu padara tas, ka pilns jaunās dāmas vārds un tituls bija Viņas Karaliskā augstība Jorkas princese Elizabete – tātad tā bija tobrīd valdošā britu karaļa Džordža VI vecākā meita un troņmantniece, nākamā karaliene Elizabete II.
Abu pasaules karu laikā daudzu Eiropas karalisko ģimeņu dāmas uzņēmās ar dzimtenes aizsardzību saistītus pienākumus. Visbiežāk tas bija medmāsu darbs aizmugures hospitāļos. Jaunā britu princese bija izvēlējusies nevis stērķelēto medmāsas priekšautu, bet gan eļļainu brezenta kombinezonu. Viņa apguva autovadītāja un automehāniķa specialitāti un sēdās pie sanitārā dienesta auto stūres. Līdz kara beigām tobrīd gan bija atlikuši vien pāris mēneši, un nekādi īpaši piedzīvojumi nākamajai karalienei to laikā negadījās, bet, kā liecina laikabiedri, jaunā dāma apbrīnojami pārliecinoši tikusi galā ar savu sanitāro auto, kas nebija vis kaut kāds nieka pikapiņš, bet gan vidēja izmēra kravas mašīna. Savas kara gaitas princese nobeidza jau kā Sieviešu Teritoriālā palīgdienesta jaunākā komandiere, kas atbilst armijas kapteiņa pakāpei. Pateicoties šai savas biogrāfijas epizodei, karaliene Elizabete II ir šobrīd vienīgā valsts vadītāja, kas 2. pasaules kara laikā dienējusi savas valsts bruņotajos spēkos.