No 1938. gada “VEF” Rīgā ražoja pasaulē mazāko miniatūro fotoaparātu “Minox”, vācbaltiešu inženiera Valtera Capa izgudrojumu. Atbilstoši tā laika varas situācijai,
pirmais rūpnieciski ražotais ''VEF Minox'' 1938. gada 2. novembrī tika pasniegts Valsts prezidentam Kārlim Ulmanim.
Līdz digitālā foto ēras sākumam tas bija mazākais fotoaparāts pasaulē – 2x3x8 cm liels, kas uz īpašas nelielas filmiņas spēj uzņemt atzīstamas kvalitātes attēlus.
Gan Latvijas kultūra, gan arī saimniecība tika rādīta arī izstādēs citur pasaulē. Divas virsotnes bija 1935. gada Vispasaules izstāde Briselē un 1937. gada Vispasaules izstāde Parīzē. Francijas galvaspilsētā Latvija sevi rādīja ne tikai 1000 m2 lielajā Baltijas kopīgajā paviljonā, bet arī Vispasaules izstādesRradio paviljonā. Ar 1937. gada Vispasaules izstādes Parīzē ''Grand Prix'' apbalvojumu tika cildināti Ādolfa Irbītes dizainētie VEF radioaparāti. Viņa brāļa Kārļa Irbītes konstruētā un VEF būvētā lidmašīna J-12 devās uz Parīzi un Vispasaules izstādes ietvaros piedalījās starptautiskajā sacensību lidojumā pāri Francijai mazo lidmašīnu klasē un saņēma daudzus slavinājumus turienes izdevumos.