Kā informēja rīkotāji, mēneša laikā, līdz 13. augustam tiks mērota Latvijas piekraste, no Igaunijas līdz Lietuvas robežai ar kājām noejot vairāk nekā 500 kilometru garo ceļu. Ik dienu tiks veikti jūras piesārņojošo atkritumu monitoringi, ļaujot saprast reālo vides stāvokli piekrastē un veidojot pamatu praktiskai rīcībai un risinājumu meklēšanai ilgtspējīgai piekrastes apsaimniekošanai.
Ekspedīcijas laikā būs arī iespēja izzināt piekrasti un jūru, tiekoties nodarbībās un kopīgās aktivitātēs ar dabas ekspertiem, baudīt muzikālo vakaru saulrietā, kā arī būs padomāts par ģimenēm ar mazajiem. Dalībniekiem ir iespēja izvēlēties ekspedīcijas posmu, kas atbilst interesēm, vēlmēm un iespējām.
Zaļās ekspedīcijas mērķis ir pievērst Latvijas sabiedrības uzmanību jūras piesārņojošo atkritumu problemātikai, kā arī rosināt iedzīvotājus, pašvaldības un uzņēmējus kopīgiem centieniem un praktiskai rīcībai piekrastes un Baltijas jūras aizsardzībā.
Rīkotāji atgādināja par monitoringa rezultātiem pērn – vidēji katros 100 metros pludmales zonā tiek atrastas 375 atkritumu vienības un vidēji katrā pludmalē atrodami 35 dažādi atkritumu veidi. Tas gandrīz 19 reizes pārsniedz Eiropas Savienības Laba jūras vides stāvokļa mērķi, kas ir 20 atkritumu vienības uz 100 metriem.