"Kad jums ir kaut mazliet tīra gaisa, jūs to uztverat kā pašsaprotamu. Bet, kad iespējams sajust ļoti sliktu situāciju, iespējams arī novērtēt, cik ļoti nepieciešams aizsargāt vidi," sacīja konferences dalībnieks no Ugandas Kristofers Kisinde.
Mākslinieks Maikls Pinskis izvēlējās imitēt situāciju trīs lielpilsētās – Lielbritānijas, Indijas un Ķīnas galvaspilsētās Londonā, Ņūdeli un Pekinā.
Kupoli ne tikai ļauj izjust lielo piesārņojumu, bet arī parāda atšķirības, ko nosaka plašāk izmantotais fosilais kurināmais. Piemēram, Londonā ir liela satiksmes intensitāte, tāpēc piesārņojumā dominē slāpekļa dioksīds. Šī smaka atsķiras no smakas Pekinā un Deli, kur piesārņojumu pirmkārt rada rūpniecības uzņēmumi, būvniecības putekļi un degšanas produkti.
Organizācijas "Clean Air Fund" pārstāve uzsvēra, ka šī problēma cieši saistīta ar klimata izmaiņām, jo abus procesus veicina identiski faktori. Ja netiks apturēta kaitīgo gāzu emisijas, situācija pasliktināsies, un to var just pat bagātajā Dubaijā.
Strauja būvniecība, rūpnieciskās zonas un automašīnu radītais piesārņojums ir pastiprinājuši tuksneša vēju radīto smilšu un daļiņu ietekmi.