Ikvienu aicina piedalīties izzinošā talkā Aklā ezera apkārtnē

Trešdien, 24. jūlijā, no pulksten 10 līdz 14 ikvienu aicina piedalīties Pļavas dienas siena talkā Ķemeru Nacionālajā parkā Aklā ezera apkārtnē, informēja Dabas aizsadzības pārvaldē (DAP), norādot, ka tā būs iespēja līdzdarboties nozīmīgu dabas vērtību saglabāšanā un interesantu kultūrvēstures lappušu izzināšanā.

Dalība talkā jāpiesaka iepriekš, aizpildot anketu, precīzāka informācija tiks izsūtīta tikai reģistrētajiem dalībniekiem.  

DAP skaidroja, ka šo četru stundu laikā paredzēta ne vien siena talka, bet arī ekskursija ar dabas ekspertu, iepazīstot pārsteidzošo augu un kukaiņu pasauli, talkas organizatoru rīkotas pusdienas un ikvienam gribētājam pastāv iespēja ielūkoties netālu esošajā vēsturiskajā izstādē ar seniem foto un virkni citu vēstures liecību par Latvijas un Slokas apkaimes notikumu līkločiem.

"Diena iesāksies ar talku pļavā ar ļoti mitru, bet periodiski izžūstošu augsni. Vēsturiski Latvijā šādas mitras un vērtīgas pļavas bija daudzviet, taču šobrīd tās sastopamas reti un aizņem vien ap 13 km2. Visvairāk šādas pļavas atrodamas tieši Ķemeru Nacionālajā parkā un arī Liepājas ezera apkārtnē. Pļavā ir nopļauta zāle, un daļa pļavas attīrīta no krūmiem. Lai palīdzētu pļavai atjaunoties, Pļavas dienā kopīgiem spēkiem paredzēts nopļauto zāli un krūmus savākt kaudzēs," skaidroja Dabas aizsardzības pārvaldes Ķemeru Nacionālā parka dabas centra vadītāja Agnese Balandiņa.

Talkas rīkotāji aicināja dalībniekus ģērbties atbilstoši laikapstākļiem, izvēlēties slēgtus apavus, kā arī līdzi ņemt dzeramo ūdeni un insektu atbaidīšanas līdzekli. Darbarīki un darba cimdi tiks nodrošināti.  

Aklā ezera apkārtnes pļavas jau desmit gadus ir tradicionāla siena talku norises vieta. Tieši šeit notika pirmā siena talka un aizsākās talkošanas iniciatīva Ķemeru Nacionālajā parkā. Talku galvenais mērķis papildus dabas izzināšanai un patīkamai brīvā laika pavadīšanai ir retu un aizsargājamu dabas vērtību saglabāšana.

Ļoti mitras pļavas kaļķainās augsnēs jeb Eiropas Savienības nozīmes biotops "Mitri zālāji periodiski izžūstošās augsnēs" vēsturiski tika izmantots galvenokārt pakaišu pļaušanai. Jo pļavas izžūst un ir nopļaujamas tikai vasaras otrā pusē, kad zāle ir pāraugusi un vairs nav izmantojama lopbarībai. Samazinoties lauksaimniecības apjomiem, tās bija pirmās pļavas, kuru apsaimniekošana tika pārtraukta. Pateicoties kaļķainajai augsnei, šīs pļavas ir bagātas ar dažādām savvaļas orhideju sugām un citiem retiem augiem. To saglabāšanai nepieciešama piemērota un regulāra apsaimniekošana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti