Lācenīte uz jauno mājvietu dosies ar lidmašīnu. Tai līdzi tiek sūtīti uzņemošajai pusei saistoši pavaddokumenti – noteikumi labturībai, apraksts par ēdienkarti un veselības stāvokli, lai jaunajā mājvietā viņa saņemtu kvalitatīvu un piemērotu aprūpi.
Tā kā Latvijā visi lāčiem piemērotie voljeri jau ir aizņemti un jaunu voljeru būvniecība augsto izmaksu dēļ nedz Rīgas zoodārzā, nedz Līgatnes dabas takās nav plānota, šim lācēnam tika meklēta jauna dzīvesvieta ārpus Latvijas. Izvērtējot interesentus, priekšroka tika dota "La Taniere" zoodārzam-patversmei, kam ir nepieciešamā insfrastruktūra, kompetents personāls, kā arī iepriekšēja pieredze darbā ar dzīvnieku rehabilitāciju.
Rīgas zoodārza dzīvnieku kolekcijas departamenta vadītāja Guna Vītola norādīja: "Karantīnas laikā noskaidrojām, ka šī ir lācenīte. Kopumā viņa jūtas ļoti labi, veselības problēmas vai netipiska uzvedība netika novērota. Lācenītei līdz minimumam samazinājām saskarsmi ar cilvēkiem, tostarp zvērkopjiem, lai tā nepierastu pie cilvēku aprūpes. Taču vai lācenīte atgriezīsies savvaļā, atkarīgs no Francijas kolēģu sekmēm, strādājot ar šo lācīti."
Dabas aizsardzības pārvaldē norādīja, ka "La Taniere" zoodārzs-patversme kopš tā izveides 2015. gadā jau ir uzņēmis 3000 dažādu dzīvnieku, nodrošinot tiem maksimāli dabiskus apstākļus un nepieciešamo aprūpi. Te daļa nožogojumu atrodas slēgtā zonā un nav pieejami publikai, kas dod iespēju bez problēmām izveidot piemērotus apstākļus dzīvnieka turēšanai un rehabilitācijas novietnei. Zoodārzam ir speciālistu komanda, kas labi pazīst lāčus, līdz ar to iespējams gūt panākumus šī lāča rehabilitācijā dabiskajā vidē.
KONTEKSTS:
Dabas aizsardzības pārvalde aprīlī notvērusi Limbažu–Alojas ceļa posmā vairākas dienas klīstošu lācēnu un nogādājusi to Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā, kur tas nonācis karantīnā. Sākotnēji bija cerība, ka mazuļa māte ir tuvumā, tāpēc dzīvnieks netika traucēts, tomēr, lai novērstu tā sadursmi ar automašīnām vai tuvējo viensētu suņiem, dzīvnieks notverts.