Fermeris Niks Hellands norādīja, ka ūdens pasargāšana no nitrātiem ir ļoti svarīga: "Mēs esam ziemeļos no ūdensšķirtnes un gribam pārliecināties, ka ūdens Demoinas iedzīvotājiem ir tik labs, cik iespējams. Tāpēc mēs vēlamies izmantot vienkāršus paņēmienus, kas palīdz pret nitrātiem."
Ar šķeldu pildīto, apmēram 7,5 metrus plato, 30 metrus garo un pusotru metru dziļo bioreaktoru iespējams novietot saimniecībā, nesamazinot lauksaimniecībā izmantotās zemes platību. Zem zemes izvietotā vienkāršā konstrukcija palīdz atdalīt no virszemes notekūdeņiem vairāk nekā pusi izšķīdušo nitrātu, un vienīgais jautājums ir, vai ar to pietiks, lai uzlabotu sarežģīto situāciju.
Aiovā vairāk nekā pusē upju, strautu un ezeru ūdens ir pārāk piesārņots, lai pastāvētu veselīga ekosistēma un varētu droši peldēties.
Pārāk daudz slāpekļa un fosfora savienojumu nodrošina lielisku barību aļģēm un citiem augiem; tie samazina skābekļa daudzumu ūdenī un bloķē saules gaismu. Negatīvo ietekmi pastiprina ūdensteču iztaisnošana un mitrāju nosusināšana, kas ierobežo pašattīrīšanās iespējas.
Šī problēma ir aktuāla arī pie mums, un eksperti vēsta, ka labs ekoloģiskais stāvoklis ir tikai apmēram piektajā daļā virszemes ūdeņu.