"Dabas mājā" apmeklētājiem bija iespēja izmēģināt virtuālās realitātes brilles un iejusties Liepājas ezera zivs ādā. Tāpat varēja izjust vēja spēku ar simulatora palīdzību, kā arī piedalīties radošajās darbnīcās. Vairumu apmeklētāju piesaistīja skudru māja, kurā dzīvo Austrālijas audējskudras, kā arī prusaku māja ar Madagaskaras šņācējprusakiem. Veidojās arī dzīvā rinda, lai Liepājas ezerā izbrauktu ar dabas pētniecības mazizmēra kuģošanas līdzekli "AkvaLab".
"Īstenībā tas ir arī izaicinājums zinātnes centriem - kā noturēt šo interesi vairāk nekā vienu reizi. Jāatzīst, ka, atskatoties šobrīd uz paveikto, mēs redzam, ka interese un noturība ir un arī lielākajā daļā jauniešu interese par to, ka viņi nākotnē vēlētos vismaz pamēģināt saistīt savu karjeru ar STEM jomām ir palielinājusies," atzina Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja vietnieces amata pienākumu izpildītāja Kitija Kuduma.
Zinātnes centrs ikdienā cieši sadarbojas ar Liepājas izglītības iestādēm, jo šeit iespējams organizēt bioloģijas vai dabaszinību stundas. Tiek īstenotas arī dažādas vides izglītības programmas gan skolēniem, gan pedagogiem no visas Latvijas. Galvenais mērķis esot vairot skolēnu interesi par dabaszinātnēm.
"Zinātniskie pētnieciskie darbi kļūst arvien praktiskāki, it sevišķi Liepājas skolēnu vidū. Mēs esam ļoti pateicīgā vidē, kas ir Liepājas ezers. Mums ir ļoti laba līmeņa materiāltehniskā bāze – tieši visi ūdens pētniecības rīki, kas ļauj veikt pētniecisko dabu ļoti augstā līmenī," sacīja Kuduma.
Kopumā "Dabas mājā" apmeklētājiem pieejamas 15 interaktīvu instalāciju ekspozīcijas. Šobrīd uz neilgu laiku apskatāmas arī divas jaunas izstādes – mākslas studijas "Rivolet Art" izstāde "Kukaiņu impresijas" un Latvijas Dabas fonda ceļojošā brīvdabas izstāde "Papes ezers: no Litorīnas jūras līdz mūsdienām".