Kā norādījis Flandrijas Jūras un piekrastes pakalpojumu aģentūras pārstāvis Pīters Van Besjēns: "Projektā vadāmies pēc principa, ka kāpas ir svarīga piekrastes drošības sastāvdaļa. Aizsardzība jāveido pret jūras līmeņa paaugstināšanos par vienu, diviem vai trim metriem, un šī kāpa ir labs izmēģinājumu laukums, lai redzētu, kā tās var veidoties nākotnē," skaidroja projekta vadītāji.
Mākslīgā kāpa ir risinājums, kas minimāli ietekmē vidi un atdarina dabiskos procesus.
No smiltīm, kas apstādītas ar īpašiem augiem, jau izveidots vairāk nekā divus kilometrus garš uzbērums, kas pēdējo gadu laikā "pieaudzis" par diviem metriem. Radikālāks risinājums ir mākslīgs aizsprosts, ko nākotnē varētu izmantot, lai pasargātu apdzīvotas vietas.
Pludmalē pie Ostendes pilsētas uzbūvēts neliels eksperimentāls šāda šķēršļa posms, un speciālisti pārbaudīs tā spēju izturēt viļņu spēku. Sešu gadu laikā tas varētu tikt pakļauts aptuveni 40 vētrām un palīdzēs noskaidrot optimālos konstruktīvos risinājumus.
Pagaidām tie ir tikai izmēģinājuma projekti, bet zinātnieki brīdina, ka šādi šķēršļi tuvākajā laikā būs jābūvē daudzos piekrastes posmos.