Tā uzsver, ka roņu mazuļi vēl aptuveni mēnesi būs šur tur sastopami piekrastē un viņus nedrīkstēs traucēt. Turklāt tad parasti tiem tuvumā ir roņu mamma.
Bet, ja cilvēku dēļ māte nevar pabarot ronēnu vairākas dienas, dzīvnieciņš paliek badā un kļūst vārgs.
Nesen Ventspils piekrastē bija manīti vairāk nekā 30 roņu bērni, un cilvēku pūļi devās uz pludmali skatīt tos. Taču iedzīvotāji gāja pavisam tuvu klāt ronēniem, centās tos aizskart, norāda pārvalde. Ja cilvēkiem ir līdzi suns, tad tam ir jābūt saitē. Savukārt, ja ronis iekodīs, tad cilvēks var smagi saslimt, brīdina pārvalde.
Ronēni dzīves pirmās nedēļas pavada uz ledus, tādēļ ir ļoti atkarīgi no ledus kustībām. Iepriekšējās nedēļās ledus koncentrējies Rīgas līča piekrastē Kurzemē, kā arī jūras krastā posmā no Ventspils līdz Kolkai.
Jau aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji sociālajos tīklos vēstīja, ka Ventspils pusē attālāk no krasta saskatāmi pat desmitiem roņu mazuļu. Vairumam pludmalē izskalotajiem roņu mazuļiem palīdzību nevajag. Ja ronēns jau sācis mainīt uz galvas un muguras esošo balto pūku tērpu pret īsu pelēku vilnu, visticamāk, tas jau sācis patstāvīgu dzīvi un labākais, ko šādā gadījumā darīt, mazulim netraucēt.
Ja šķiet, ka ronēnam vajadzīga palīdzība, tad atbilstoši likumam ir jāizsauc speciālisti no Dabas aizsardzības pārvaldes, zvanot pa telefonu 29198590.
KONTEKSTS:
Jūras piekrastē Ventspilī pēdējo nedēļu laikā varēja novērot neierasti daudz roņu mazuļu. Dabas aizsardzības pārvalde uzsvēra, ka ronēniem nevajadzētu tuvoties, jo, ja pārlieku lielas cilvēku uzmanības dēļ tie nevar atpūsties vairāk nekā divas dienas, dzīvnieki var aiziet bojā.
Ronēni līdz Kurzemes piekrastei varētu būt nokļuvuši no Igaunijas. Marta beigās gan izskanēja ziņas, ka Ventspili roņi ir pametuši.