DAP skaidroja, ka, piebarojot savvaļas dzīvnieku, tas tiek radināts pie cilvēka klātbūtnes, mazinot tā dabisko instinktu izvairīties no cilvēka. Rezultātā lācis aizvien vairāk samazina distanci starp sevi un cilvēku, kļūst pārdrošāks.
Tāpat, piebarojot lāci, tas vairs necenšas meklēt pats sev barību, bet gan sāk to aizvien neatlaidīgāk pieprasīt no cilvēkiem. No jebkura savā ceļā satikta cilvēka, norādīja DAP.
“Šādos gadījumos tā vairs nav normāla savvaļas lāča uzvedība!
Lācis ir neatgriezeniski sabojāts dzīvei savā vaļā, par ko vainojami ir “labvēļi”-piebarotāji.
Šādi sabojāts lācis būs aizvien biežāk redzams cilvēku māju, dārzu un lielceļu tuvumā, kur būs pieradis saņemt barību apmaiņā pret video vai fotogrāfiju, ko “labvēļiem” pēcāk izvietot sociālajos tīklos,” paziņojumā medijiem komentēja DAP ģenerāldirektors Andrejs Svilāns.
Šāds lācis kļūst par potenciālu apdraudējumu cilvēka drošībai. Lācis ir spēcīgs, ātrs un ar bīstami asiem nagiem.
Diedelējot un pieprasot ēdienu, tas var netīši radīt cilvēkam dzīvībai bīstamus ievainojumus.
DAP arī norādīja, ka jebkurā valstī, kur sastopamas lielākas vai mazākas lāču populācijas, lāču barošana ir kategoriski aizliegta. Daudzviet īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, tostarp nacionālajos parkos, dabā vairs neizvieto atkritumu urnas, lai tajās netiktu atstāti līdzpaņemto ēdienu pārpalikumi un lai novērstu lāču tuvošanos cilvēku pārvietošanās maršrutiem.
Dabas aizsardzības ekspertu uzstājīgi aicina nesekot sliktajiem piemēriem un nebarot lāčus.