Izstādē sēnes ir sakārtotas apmeklētājiem ērti uztveramās grupās – ēdamās, neēdamās, indīgās un aizsargājamās –, turklāt norādīts ne tikai sugas nosaukums, bet ēdamajām sēnēm arī ieteicamais apstrādes veids.
Latvijā sastopami četri tūkstoši sēņu sugu. Parasti grozos nonāk tikai ap 20-30 sugu sēnes. Lai kāds bērns nejauši neiebāztu mutē, drošības apsvērumu dēļ nāvējošās sēnes zaļā un baltā mušmire – ieslēgtas. Mikologi atzīst, ka sēnes labi jāpazīst, pirms likt grozā.
"Man rokās ir pašas nāvējošākās sēnes, baltā un zaļā mušmire. Bet šī ir izstādes karaliene – riekstu sārtsporene. Dzīvē viņas nesastopas, viena aug tikai mežā un otra tikai ārpus meža. Ēdama, cepama bez vārīšanas," rāda Dabas muzeja mikoloģe Inita Dāniele.
Baravikas, dažādas bekas, gailenes pazīst ikviens. Izrādās, ēdamas ir arī krietni eksotiskākas sēnes. "Porcelāna tintene cepot atgādina olas baltumu, bet paaugot saiet tintē. Ja kāds grib paspēlēties, var ielikt trauciņā un pēc laika izmantot tinti zīmēšanai," norāda Dāniele.
Uz izstādi drīkst nākt ar savām sēnēm, tiek gaidītas arī sēnes no Rīgas mazdārziņiem, jo ne vienmēr vērtīgi atradumi ir tikai tālos un biezos mežos. Sergejs uz izstādi atvedis vairākas retas sēnes. Šodien Sergeja groziņā ķērpju žagaraine un rūsganā zemeszvaigzne
"Es eju sēņot pie mājām, Ziepniekkalnā, tas jau gandrīz Rīgas centrs, bet aug retas sēnes," norāda sēņotājs Sergejs.
Sēņu izstāde Dabas muzejā būs apskatāma līdz pat nedēļas nogalei, turklāt izstādes eksponāti katru dienu tiek mainīti.