Rīta Panorāma

Skype intervija ar Miku Dukuru

Rīta Panorāma

Covid-19 ietekmē ikviena cilvēka dzīvi un ikdienu. Saruna ar Gunu Magaznieci

Suņa skološanas ābece: pastaiga Covid-19 laikā

Suņu saimnieku piesardzība Covid-19 laikā: nevajag ļaut laizīt seju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 6 mēnešiem.

Covid-19 pandēmijas laikā daudziem došanās garās pastaigās ar savu suni ir viena no retajām izklaidēm. Tomēr šeit der atcerēties, ka sociālās distancēšanās noteikumi jāievēro, arī esot ārā ar suni. Kā šobrīd pareizāk un drošāk doties ikdienas pastaigās un kā efektīvāk izmantot brīvo laiku ar savu dzīvnieku, skaidroja Latvijas Televīzijas raidījums “Rīta Panorāma”.

Dodoties pastaigā ar suni Covid-19 izplatības laikā, jāievēro tās pašas normas, kas šobrīd obligātas visiem, proti – sociālā distancēšanās no citiem cilvēkiem.

“Cilvēkiem šobrīd vispār nevajag iet komunicēt, tajā skaitā arī ar suņu saimniekiem. Ejiet kaut kur vieni paši. Tas ir pats labākais, ko varat darīt gan sev, gan savam sunim,” uzsvēra Latvijas Kinoloģijas federācijas instruktors Ivars Lielpēteris.
 
Suni izskrieties drīkst palaist tikai tad, ja apkārt nav citu cilvēku vai suņu. “Jūsu suns var aizskriet un saskarties ar kādu citu cilvēku. Tas cits cilvēks, iespējams, ir inficēts, vai varbūt jūs esat, bet neesat vēl to pamanījuši, un šādi vīrusu  var nodot citam,” uzsvēra Lielpēteris.


Citu klātbūtnē mīluli labāk turēt pavadā, tāpat nav ieteicams pastaigu laikā ļaut komunicēt ar citiem dzīvniekiem. Jāatceras, ka sunim tagad nedrīkst ļaut laizīt seju nedz saviem saimniekiem, nedz citiem cilvēkiem.


“Sunim pašam šis vīruss nav bīstams. Vismaz pagaidām nav pierādījumu, ka suns viņu  varētu dabūt. Bet suņa spalvas, suņa virsma ir lielisks vīrusa pārnēsātājs. Ja kāds uzšķauda sunim virsū, tad tajā brīdī, kad jūsu suņi spēlējas vai komunicē, vīruss var pāriet no  viena suņa uz otru un beigās jūs to aiznesat mājās. Protams, cik tā iespējamība ir liela, to neviens nezina,” atzina Lielpēteris.

Kinologs norādīja, ka suns daudz necietīs no tā, ka pāris mēnešus nevarēs satikt citus sugas brāļus: “Suns noteikti būs daudz lielāks cietējs, ja jūs dabūsiet šo vīrusu un nevarēsiet suni izvest ārā. Tā būs krietni lielāka problēma, tāpēc staigājam pagaidām pa vienam.”

Ja cilvēks ir dīkstāvē vai strādā no mājām, brīvo laiku šobrīd lieliski var izmantot suņa apmācīšanai, dažādu komandu trenēšanai.

“Suns ir radīts, lai strādātu. Suns kaifo no tā, ka viņam liek kaut ko darīt, ka viņš izpilda un viņam sanāk, un par to paslavē. Tam arī šo laiku vajag izmantot,” mudināja Lielpēteris.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti