Tikko uzstādītajā, spīdīgajā Āgenskalna tirgus 2.stāva virtuvē, kam dots asprātīgs vārds "Re Cep Te", tās atklāšanas dienā, ceturtdien, rosījās šefpavāre Ineta Grēniņa. Labi pazīstama Rīgas restorānu ainavā, viņa ir arī Latvijas produktu patriote un aizrautīga veco lauku recepšu vācēja. Līdzās citiem gardumiem tapa Rucavas tradicionālais ēdiens "Bimbalu tīre".
Grēniņa stāstīja: "Novāra kartupeļus, jābūt riktīgajam lauku krējumam, no kā taisa balto sviestu kurzemnieki, sīpoli, cauraudzis un zaļumi – dilles, pētersīļi Sacep atsevišķi sīpolus, cauraudzi un zaļumus, novāra kartupeļus. Rupji sastampā un pielej lauku krējumu. Visa Amerika!"
Pieredzējusī pavāre, kas koprades virtuvē rosīsies arī sestdien, pašlaik ar vienu kāju iekāpusi modernajā Āgenskalna tirgū, kas pusotra gada laikā iekarojis ne tikai rīdzinieku, bet arī galvaspilsētas viesu atzinību. Pa diagonāli pāri 2. stāva atvērtā plānojuma telpai un virtuvei "Re Cep Te" atrodams viņas restorāniņš "Pipardille".
"Šī man ir jau otrā meistarklase "Re Cep Tē". Ļoti laba vieta jaunajiem pavāriem. Apmaināmies viedokļiem, cilvēki daudz ko uzzin. Arī man – ir nostrādāts daudzus gadus, bet pēkšņi – ak tu kungs un tētīt, kāpēc es neiedomājos," pauda Grēniņa.
Savukārt Āgenskalna tirgus attīstības projektu vadītājai Unai Meibergai koprades virtuve esot īsts mīlestības objekts. Viņa sacīja: "Jā, es biju noskatījusi to plašajā pasaulē, ka tā dara – ir daudz un dažādi piemēri citur. Ieraudzīju, ka šajā vietā tā būti tāda mūsu [tirgus] sirds. Virtuve paver tik daudz iespējas visdažādākajām auditorijām un pasākumiem, ka man likās aizraujoši kaut ko tādu izveidot."
Virtuve tapusi par Eiropas Savienības pētniecības un inovācijas atbalsta programmas "Apvārsnis 2020" projekta "In-habit – veselīgas un iekļaujošas pilsētas" līdzekļiem, tā ļauj pagatavot maltīti 80 cilvēkiem vienlaicīgi, tajā var darboties gan profesionāļi, gan amatieri.
Meiberga norādīja: "Mēs iesaistām apkaimes iedzīvotājus, pieprasījums ir liels, mums nāk gan bērni, gan seniori, gatavojam vareņņikus kopā ar ukraiņiem, šo svētdien būs fermentēšanas darbnīca. (..) [Līdz šim to darījām] Vienkārši uz galdiem, ar elektrisko plītiņu."
Jauno virtuvi tirgus cer izmantot arī gastronomijas tūrisma attīstīšanai. Pašu apmeklētāju vai pieaicināta pavāra rokām gatavota maltīte ir skaists noslēgums ekskursijai. Bet varbūt kāds šeit grib nosvinēt dzimšanas dienu?
Meiberga piedāvā dažādus risinājumus: "Šī ir jauna platforma arī jauniem uzņēmumiem, kuri var nākt, piemēram, uztaisīt vienas dienas kafejnīcu un notestēt, vai viņu produkts vispār kādam garšo. Mums te ir bijuši arī jaunuzņēmumi no inkubatoriem, kas piedāvā inovatīvus pārtikas produktus."
Svētdienas rītā jauno virtuvi iesildīs arī Āgenskalna tirgus vadītājs Jānis Petkēvičs, kam tirgus 1. stāvā pieder Itālijas produktu veikaliņš.
"Es būšu ar ļoti labu draugu Mārtiņu Bormani tēva dienas brokastīs no pulksten 10 līdz 12, vieglās itāļu noskaņās gatavosim brokastiņas. Tas nav peļņas pasākums, bet vairāk sociāla aktivitāte, lai tēvi nāk un uzdrošinās, biežāk gatavo sieviņām un bērniem," stāstīja Petkēvičs.
Nākamsvētdien virtuvē paredzētas tirgus Kartupeļu festivāla brokastis un kartupeļu maltīšu darbnīcas, 30. septembrī – kampaņas "Novada garša" noslēguma pasākuma meistarklases, 1. oktobrī – kafijas degustācijas un kafijas mākslas sacensības, bet 22. oktobrī – "Ābolsvētki".