2025. gada valsts budžets un iecerētās izmaiņas nodokļu likumos, tostarp – iedzīvotāju ienākuma nodokļa piemērošanas izmaiņas, bija 30. oktobra "Kas notiek Latvijā?" temats. Par budžetu diskutēja atbildīgās Saeimas komisijas priekšsēdētājs, kādreizējais finanšu ministrs Jānis Reirs ("Jaunā Vienotība"), Zaļo un Zemnieku Saeimas frakcijas vadītājs Harijs Rokpelnis, "Progresīvo" frakcijas priekšsēdētājs Andris Šuvajevs, kā arī opozīcijas deputāti – "Apvienotā saraksta" Saeimas frakcijas vadītājs Edgars Tavars, Nacionālās apvienības deputāts Artūrs Butāns, "Latvija pirmajā vietā" līderis Ainārs Šlesers un partijas "Stabilitātei!" partijas un frakcijas priekšsēdētājs Aleksejs Rosļikovs.
Diskusijas nozīmīgākās epizodes var noskatīties, spriežot uz saitēm laika līnijā:
- "Radikālu izmaiņu, protams, nav," Harijs Rokpelnis apgalvo, ka dažās ministrijās tomēr notikušas pārmaiņas, kas vērstas uz efektivitāti. Tikmēr Jānis Reirs teic, ka valdība jau sagatavojusi reformu plānu, kas tikšot īstenots pēc valsts budžeta pieņemšanas.
- Pašreizējā detalizācijas pakāpē valsts budžetā pat Saeimas deputāti nespēj atrast atbildes uz daudziem jautājumiem, turklāt izpildes rādītāji allaž atšķiras no apstiprinātajiem, pauž opozīcijas deputāts Artūrs Butāns.
- Vienas ministrijas izdevumu pamatīgai izvērtēšanai nepieciešams gads-pusotrs, aizstāvot iemeslus, kādēļ netiek veidots "nulles budžets" pauž Jānis Reirs, kurš teju četrus gadus ieņēma finanšu ministra amatu Kariņa valdībā.
- Atalgojumam atvēlētie līdzekļi Klimata un enerģētikas ministrijā pieauguši par vairāk nekā 70%. Deputāts Aleksejs Rosļikovs tādēļ pat zvanījis ministram.
- Harijs Rokpelnis: publiskā sektora izdevumi ir būtisks elements, kas atdzīvina ekonomiku un pieaudzē kopproduktu.
- Ainārs Šlesers "jau veselu gadu" piedāvā tūrisma atdzīvināšanas projektu
- Vai politiķi ir gatavi iesaldēt savas algas? "Apvienotā saraksta" frakcijas priekšsēdis Edgars Tavars ar valdošās koalīcijas deputātiem par to runājot neoficiāli.
- Deputāti nesteidz solīt atbalstu Valsts kontroles ieteikumam atteikties no reprezentācijas izdevumu kompensēšanas ministriem.
- "Es vēlētos, lai vislielākie ieguvumi tiešām koncentrētos algu grupās līdz 2000," Andris Šuvajevs komentē nodokļu izmaiņas.
- Jānis Reirs par samazināto PVN sabiedriskajai ēdināšanai: "McDonald’s" peļņas daļa ir 70%, risinājums varētu būt samazināts nodoklis tiem uzņēmumiem, kam darbaspēka izmaksas pārsniedz 15%.
- Ko valsts var nedarīt turpmāk?