Jau pavasarī, saprotot, ka noteikto pulcēšanās ierobežojumu dēļ ikgadējais tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus nenotiks, Brīvdabas muzeja vadība sāka meklēt iespēju, kā turpināt tradīciju un amatniecības saglabāšanu Latvijā. Tā sadarbībā ar “Luminor” banku tapa “E-gadatirgus”, kas nelīdzinās interneta veikalam, bet darbojas kā katalogs, kurā pircējiem dota iespēja atrast sev nepieciešamo preci un bez starpniekiem sazināties ar amatnieku.
“Jāņem vērā, ka šie visi produkti ir darināti ar rokām, līdz ar to kāds varbūt grib auskariņus ar magonītēm, nevis ar rudzupuķēm. Viņš var sazināties ar amatnieku un izvēlēties to, kas ir katalogā, vai ko piemeklēt no citiem amatnieka darinājumiem,” skaidroja Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja pārstāve Harita Maniņa.
Vietne “E-gadatirgus” darbojas kopš augusta un iemantojusi gan amatnieku, gan apmeklētāju interesi. E-gadatirgum pieteikušies vairāk nekā 200 vietējo amatnieku un mājražotāju, un kopš atklāšanas to apmeklējuši vairāk nekā 30 tūkstoši interesentu. Gandarīti par iespēju virtuāli iegādāties amatnieku un mājražotāju darinājumus ir arī tautieši ārzemēs.
Harita Maniņa norādīja: “Mums ir svarīgi, ka cilvēki nāk, apskatās, iepērkas, un šie amatnieki, kuriem nereti tas ir vienīgais iztikas veids, ka viņi nepamet šo visu novārtā esošās situācijas dēļ, bet ka viņi šo tradīciju turpina, turpina strādāt un veidot, un nemeklē nekādus citus iztikas veidus.”
Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs apmeklētājiem ir atvērts arī ziemas sezonā un piedāvā apskatīt tradicionālo budēļu, ziemas un meteņu masku izstādi.