Lai arī pulcināt tādu skatītāju daudzumu kā kādreiz vēl joprojām nav atļauts, Dailes teātrī par ierobežojumu mīkstināšanu priecājas.
“Dailes teātrim, protams, tas maina daudz, jo optimālā versijā mēs varēsim sasēdināt 480 skatītājus mūsu tūkstošvietīgajā zālē, un tas jau ir pietiekami nopietns skaitlis, lai mēs varētu rēķināties ar adekvātiem ieņēmumiem, kas nosedz teātra darbību vismaz šādā režīmā,” pastāstīja Dailes teātra direktors Juris Žagars.
Teātris arī izgatavojis aizsargbarjeras, kas ļautu skatītājus sēdināt citu citam blakus, izlaižot vien katru otro rindu.
Teātra direktors gan pieļauj, ka vismaz sākumā tomēr arī izlaidīs pa vienai vietai starp katru skatītāju grupiņu.
“Jo ir tādas zināmas bažas, ja nu pēkšņi situācija kļūst sliktāka, mēs būsim pārdevuši 480 biļetes, un pēkšņi noteikumi atkal mainīsies un vajadzēs ievērot distanci, mēs būsim nostādījuši skatītājus nepatīkamā situācijā,” skaidroja Žagars.
Dailes teātris sadalīt zāli ar šādām aizsargbarjerām bija gatavs jau vasaras sākumā, bet, kad tās jau bija iegādātas uzstādīšanai, izrādījās, ka atsevišķas noteikumu nianses to tomēr nepieļauj.
“Bija rakstīts, ja nevar nodrošināt 2 metru distanci, pasākuma organizatoram jānodrošina aizsargbarjera, tajā brīdī mēs izgatavojām šīs aizsargbarjeras, izgatavojām visai zālei, 500 gabalas. Mums ir paveicies ar to, ka krēsli atļauj tās uzstādīt, bet diemžēl Slimību profilakses un kontroles centrs tomēr neakceptēja, sakot, ka mēs teātrī teorētiski varam nodrošināt 2m distanci. Tagad formulējums ir ievērojami precīzāks – vai nu viena metra distance vai sieniņas. Pats interesantākais ir tas, ka skatītājiem tas patīk. Un es esmu dzirdējis vairākas atsauksmes no skatītājiem, un viņi arī raksta – mēs jūtamies droši un komfortabli,” norādīja Žagars.
Teātris arī mēģina skatītāju plūsmu pēc iespējas dalīt divās daļās, un biļetes ierobežojumu dēļ šobrīd netiek tirgotas uz konkrētām vietām, bet sektoriem.