Kā norāda Operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska, fonds izveidojis spēcīgu pamatu profesionālam teātrim – tam ir kolektīvs ar vairāk nekā 120 profesionāļiem un virkne pilnvērtīgu iestudējumu. Taču teātra pastāvēšanai ilgtermiņā būtu nepieciešams regulārs valsts finansējums – vismaz 200 tūkstoši eiro gadā.
Bāzes finansējums nodrošinātu administrācijas, orķestra, kora, solistu, tehniskās un mākslinieciskās komandas ikdienas regulāru darbu un kvalitātes un profesionālās meistarības izaugsmi. Tas savukārt skatītājam dotu regulāri jaunus un kvalitatīvus iestudējumus. Latvija iegūtu spēcīgu un kvalitatīvu māksliniecisko vienību plašai un daudzveidīgai skatītāju auditorijai, kā arī kvalitatīvu kultūras eksportpreci. Vienlaikus tiktu nodrošinātas aptuveni 70 jaunas darbavietas un divi operešu jauniestudējumi, četras koncertprogrammas, viens iestudējums bērniem un viens Starptautiskais Operetes festivāls gadā.
Operete Latvijā ir izturējusi laika pārbaudījumu un pierādījusi, ka publikai ir interese par šo skatuves mūzikas žanru. Aizvien pieaugot klausītāju interesei, 2016.gadā dibināta Operetes un muzikālā teātra biedrība, kurā apvienojušies aptuveni 100 mākslinieku, operetes teātra profesionāļi, atbalstītāji, kuri par savu mērķi izvirzījuši Operetes un muzikālā teātra atjaunošanu Latvijā.