Kā norāda izdevēji, Grosvaldi – tie ir Rīgas Latviešu biedrības ilggadējs priekšnieks jurists Frīdrihs Grosvalds, viņa sieva Marija Grosvalde un viņu pieci bērni – tautastērpu popularizētāja un etnogrāfe Mērija Grīnberga, diplomāts Oļģerds Grosvalds, gleznotājs Jāzeps Grosvalds, ārlietu dienesta darbinieces Līna Grosvalde un Margarēta Grosvalde un mazbērni – muzejniece Mērija Grīnberga jaunākā un matemātiķis Emanuels Grīnbergs.
"Romānā savijas dažādi laiki, vietas un valodas, vēsturiskā leksika un mūsdienu cilvēka valoda, Belle Époque šarmantais vieglums un Latvijas valsts dzimšanas un bojāejas skarbums, azartiska rotaļa un smeldzīga nopietnība, autentiskas Grosvaldu vēstules un dienasgrāmatas un autores iztēle, uzburot spilgtu, niansēm bagātu un pārsteidzošu Grosvaldu dzimtas pasauli un laikmetu, kuru viņiem bija lemts izdzīvot," vēstīts informācijā par grāmatu.
Literatūrzinātniece Eva Eglāja-Kristsone norāda: “Grosvaldu vārds skan cauri trim gadsimtiem, sākot no 19. gadsimta ar tādām atpazīstamības zīmēm kā Tērbatas Universitāte, Rīgas Latviešu biedrība, pirmie Dziesmu svētki, izved cauri Edinburgas paradīzes dārzam un Teātra ielas dzīvokļa salonam, 20. gadsimta kariem un revolūcijām, Latvijas valsts dibināšanai un ārlietu misijām, latviešu kolonijai Pēterburgā, modernisma ienākšanai latviešu mākslā un dzelzs priekškara traģikai, līdz 21. gadsimtā Kristīne Želve, iepazinusi Grosvaldus gluži kā savus piecus pirkstus, uzrakstījusi romānu, kas reizē ir monumentāla liecība dzimtas autobiogrāfisko dokumentu unikalitātei, reizē izsmalcināta, daudzslāņaina un personīga versija par katru no viņiem.”
Grāmatas apvākojumam izmantots Ievas Stūres zīmējums, kas ir pēc vēsturiskiem fotoattēliem veidots Grosvaldu dzīvokļa oriģinālo tapešu atdarinājums (zīmējums tapis izstādes “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts” noformējumam LNMM 2019. gadā).
Grāmatas "Grosvaldi" autore ir Kristīne Želve, literārā redaktore Cilda Redliha, dizainu izstrādājusi Anta Pence.