Pirmo reizi skolas vecuma bērniem tapusi grāmata par Otro pasaules karu un nacionālajiem partizāniem.
Izdevēja, grāmatas redaktore un dzejniece Inese Zandere šo darbu iesaka bērniem no astoņu gadu vecuma.
Es ļoti spēcīgi sajutu to, ka notikumi, kas nav notikuši ar mani, kas notikuši vēl pirms es piedzimu, var ļoti tieši attiekties uz mani," pasākumā Okupācijas muzejā grāmatas emocionālo iespaidu raksturoja Inese Zandere.
Rungulis uzrakstījis vēsturisku detektīvu. Noslēpumainam bunkuram purva salā un sarežģītiem vēstures notikumiem var sekot 246 lappusēs un daudzās Reiņa Pētersona ilustrācijās. Autors izmantojis daudz dokumentālu materiālu, arī precīzu mežabrāļu bunkura uzbūves aprakstu un citas ar izdzīvošanu saistītas zināšanas.
Iepriekš Latvijas radio Rungulis atzina, ka grāmata ir ļoti personiska.
Grāmatas rakstīšanai bija arī dziļi personiski un emocionāli motīvi. Rungulis atklāj, ka pats visu savu bērnību un arī vēl ilgus gadus pēc tam dzīvojis ar lielu un mokošu jautājumu - kāpēc viņa vecvecāki tika izvesti uz Sibīriju, kaut arī viņi nebija lielsaimnieki.
Atbildi no pieaugušajiem toreiz iegūt bija ļoti grūti, viņš tikai intuitīvi juta, ka visam pāri klājas kāds noslēpums, arī liela piesardzība un bailes, kas atspoguļojās arī omammas dažkārt izmestajā frāzē – „Nu, zini, otrreiz uz Sibīriju braukt negribas”.
Vienā brīdī, visos dzirdētos faktus un detaļas liekot kopā, viņš tomēr atskārtis patiesību.