Šajos darbos es centos aizmirst par visu. Mans mērķis bija aiziet no visa. Aizpeldēt, pazust gleznā,” norāda igauņu gleznotājs Alars Tūls.
Alars Tūls (1982) latviešu auditorijai ir gandrīz nezināms mākslinieks, taču Igaunijā viņš tikpat zināms kā Andris Vītoliņš Latvijā, tāpēc abu mākslinieku kombinācijas mērķis ir arī izglītot par kaimiņzemes zināmākajiem māksliniekiem.Tūls kaimiņzemē slavens ar brīvi plūstošas enerģijas uzplaiksnījumiem, kas viens aiz otra uzklāti uz audekla.
Kopizstāde ar Andri Vītoliņu balstīta uz kontrastiem.
Vītoliņš ir slavens ar ļoti tīrajām struktūrām, bet Tūls strādā pilnīgā haosā. Manuprāt, viņi atklāj viens otrā šo otru pusi. Tūls atklāj nekārtību Vītoliņa darbos un Vītoliņa precīzais rokraksts parāda, ka arī Tūla darbos ir kaut kas ļoti konkrēts,” stāsta izstādes kurators Indreks Grigors.
Andra Vītoliņa glezna. Foto: LTV
Tas arī ir šīs izstādes sāls, ka viens ir ar to trako enerģiju un viens ir ļoti sakārtots, konstruktīvs," paskaidro Andris Vītoliņš.
Igaunis Indreks Grigors, organizējot izstādi, ne tikai pretnostatījis abu darbus, bet arī centies atraisīt pretpolus abos māksliniekos. Tā Vītoliņš izvilcis no skapja paralēli visiem pazīstamajai viņa daiļradei tapušus sev gluži netipiskus darbus.
„Savā ziņā tie ir tādi kā ideju uzplaiksnījumi, fragmentiņi, katram ir kaut kāds atsevišķs,” stāsta Vītoliņš, „varbūt tas kopējais ir tas, ka šie darbi izkrīt no tās ierastās kastītes, kurā mākslinieks ir sabiedrības acīs atpazīstams.”
Īpašu garšu izstādei dod arī izvēlētās telpas Kaņepes kultūras centrā - kā svaiga atkāpe no ierasti sterilajām mākslas galerijām. Darbi apskatāmi katru dienu līdz 6. jūlijam.