"Nesenie notikumi Ukrainā un politiskā situācija Krievijā skaidri uzrāda nepieciešamību pēc sabiedrības, ko veido informēti un kritiski domājoši, sociālpolitiski aktīvi indivīdi, kas apzinās savu funkciju demokrātijas veidošanā. "Hearing Voices Café" ir aicinājums uz kritisku ieklausīšanos un situācijas analīzi, pārdomātu un individuālu rīcību, iebilstot nereflektētai sekošanai, kā sekas mēs redzam šodienas Krievijas un Baltkrievijas politikā. Pasākumu programmu veidota, lai apzinātu lokālos un vēsturiskos demokrātijas stūrakmeņus – dažādas brīvības un atbrīvošanās formas, uzsverot kultūras un mākslas nozīmi demokrātiskas sabiedrības veidošanā un uzturēšanā gan vēsturiski, gan mūsdienās," skaidroja rīkotāji. "Atceroties Atmodas laika pieredzi Latvijā un ņemot vērā šī brīža realitāti Eiropā, pasākumu cikls pievērsīsies problēmām un jautājumiem, kas saistīti ar demokrātijas dabu, politiski atbildīgu, brīvu un ētisku rīcību, kas saasinājušies Ukrainas kara kontekstā. Meklējot kopīgo un atšķirīgo laicīgi un telpiski nošķirtajās pieredzēs, programma tiecas veidot iekšēji vienotāku sabiedrību un veicināt savstarpēju sapratni, iesaistot dialogā gan dažādām paaudzēm, gan tautībām, gan kultūrām piederīgos."
Pasākumu programmas un arī pop-up kafejnīcas nosaukums aizgūts no mākslinieces Doras Garsijas aizsāktā projekta, kas jau ticis realizēts daudzviet Eiropā un Ziemeļamerikā un iegūs jaunu formu festivāla "Survival Kit 13" ietvaros. Latvijā īstenotais "Hearing Voices Café" projekta modelis, kā kuratore ir jaunā filozofe Sofija Anna Kozlova, ietvers ne vien īpaši veidotu "Hearing Voices Café" pamatprogrammu ukraiņu kopienai Latvijā, bet arī plašāku formāli atšķirīgu pasākumu ciklu, ik nedēļu nodrošinot daudzveidīgu pieredzi dažādām vecuma, sociālās un etniskās piederības grupām.
Ciešā sadarbībā ar mākslinieci Doru Garsiju Latvijā "Hearing Voices Café" pamatprogrammu īstenos mierrades, konfliktu risināšanas un nevardarbīgas komunikācijas procesu arhitekte, mediatore Ilze Dzenovska un ukraiņu māksliniece Marija Zenkova, veidojot piecu pasākumu ciklu Latvijā dzīvojošajiem ukraiņiem un draugiem, kurā latviešu un ukraiņu mūziķi un mākslinieki kopā ar projekta dalībniekiem caur radošu darbību pētīs noklusētās atmiņas un neizteiktos pārdzīvojumus un rūpes. Pamatprogrammas pasākumi notiks krievu valodā, nepieciešamības gadījumā nodrošinot arī tulkojumus ukraiņu vai angļu valodā. Lai pieteiktos "Hearing Voices Café" programmai, jāaizpilda anketa.
Katru otrdienu no plkst. 14.00 festivālā notiks senioru rīti "Māksla mūžam", kuros būs iespēja ne vien klusākā un netraucētākā gaisotnē apskatīt "Survival Kit 13" pamatizstādi, bet arī piedalīties īpaši apmācītu mākslas mediatoru vadītā ekskursijā, iepazīstot izstādē redzamos mākslas darbus un pēcāk piedaloties kopīgā sarunā par redzēto, laikmetīgo un vēsturisko.
Savukārt svētdienās no plkst. 13.00 gaidāma ģimeņu rītu programma "Bērniem viss atļauts". Katru svētdienu, izņemot 4. septembrī, ģimenēm būs iespēja kopā ar mediatoriem doties bērniem veidotā ekskursijā, kā arī piedalīties radošajā darbnīcā, ko katru nedēļu vadīs kāds cits mākslinieks, māksliniece vai pētnieks.
Ceturtdienās, piektdienās un sestdienās festivāls klausīties un piedalīties, pētot savu unikālo brīvību un brīvības izpratni, aicinās katru interesentu, piedāvājot plašu diskusiju, koncertu, kino un citu aktivitāšu programmu.
Papildus tam ne vien pasākumu dienās, bet visā festivāla laikā darbosies restorāna "Borščs – vakariņas pie ukrainietēm" veidota pop-up kafejnīca, kurā varēs mieloties ar ukraiņu pavāru gatavotiem ēdieniem – kūkām un pīrāgiem – un pakavēties pie tējas vai kafijas krūzes.
Pasākumu programma pieejama festivāla mājaslapā.