Izstādi veido trīs mākslinieku grandiozi objekti. Tēlnieks Aigars Bikše, gleznotājs Andris Vītoliņš un filosofs Kārlis Vērpe izstādē centušies rādīt utopiju, kurā neviens nav tiesīgs citu vietā izlemt, ko domāt, runāt un darīt, taču šāda brīvība neparedz bezatbildību, bet gluži otrādi - krietni atbildīgāku sabiedrību.
Trīs mākslinieki vienojušies, ka paralēlā sfērās uzkrātās ļaužu atmiņas veido vienu, kopēju atmiņu par vēsturi un realitāti, kurā mēs dzīvojam.
"Lielzemes koncepcija ir mēģināt aktualizēt, izstādīt objektus no šīs zemes, pirmkārt, pievērst mūsu uzmanību, kas varētu būt utopiska domāšana vai utopisks vizionārisms, ko tas dod. Un kādā ziņā ar šīm lietām būtu jāapietas uzmanīgi," skaidro filozofs Kārlis Vērpe.
"Šajā laikmetā, kad ir daudz destrukcijas riņķī, ir svarīgi māksliniekiem radīt pasauli. Tas ko viņš iedomājas, viņš var uzradīt jau eksistējošu, uzzīmēt kaut kādu nākotni," uzskata gleznotājs Andris Vītoliņš. "Es skatos uz pasauli no gaišās puses. Ja kaut ko rada, tad varbūt jārada kaut kas tāds, kas pasaulē kaut ko pienes klāt."
Tikmēr tēlnieks Aigars Bikše domā, ka "ļoti svarīgi ir apzināties, ka ir ļoti daudzas šīs patiesības, ka katram cilvēkam ir sava patiesība un vēsture. Un šādā veidā, ja mēs runājam par lielisko vietu, kur cilvēki dzīvo laimīgāk nekā mēs, tajā pašā laikā mēs runājam arī par to, ka mēs paši varētu dzīvot daudz labākā un lieliskākā vietā, ja mēs paši domāta, ka tā ir labāka."
Grandiozo objektu savstarpējās mijiedarbības spēkam mākslas stacijā “Dubulti” apmeklētāji varēs ļauties visas vasaras garumā.