Vācu mākslinieces Sabīnes Šellhornas projekts “Pie jūras” ir speciāli radīts eksponēšanai Jūrmalas pilsētas muzeja kamīnzālē. Mākslinieci iedvesmojis Lielupes satelītattēls un vietējie materiāli.
“Forma, kas tagad parādās uz logiem un sienām šajā telpā, ir ģeogrāfiskais Lielupes attēlojums uz sienām un logiem,” skaidro izstādes kuratore Marina Goldena. “Tās ir jūtas. Sabīne uztver dabu vai priekšmetus dabā vairāk kā formas. Un tad tās formas viņa apvieno struktūrās.”
Māksliniece savulaik apguvusi litogrāfiju. Tas ietekmējis dabas un apkārtējo objektu attēlojumu, kas veidojas izceļot grafiskās formās.
Savukārt biennāles “Marīna” starpgada izstāde muzeja otrajā stāvā veltīta divu iepriekšējo gadu starptautisko glezniecības divām konkursizstāžu laureātēm. Izstāde “Piezīmes” ir Janas Šandibinas pirmā personālizstāde, kur pasteļu tehnikā tapušie darbi radušies, iedvesmojoties no studiju brauciena uz Grieķijas pilsētu Salonikiem.
“Bija procesa gaitā atnākusi doma veidot ceļojuma piezīmes. Parasti ceļojuma piezīmes tiek veiktas uz mazām lapiņām no skiču bloka. Līdz ar to gribējās radīt brīvas, milzīgas skiču lapas, kas ir izrautas no blociņa atstājot visas krociņas, maliņas, nelīdzenumus,” stāsta gleznotāja Jana Šandibina.
Jau trešo izstādi no savas gaisa darbu sērijas ar debesu jumu skatītājiem piedāvā gleznotāja Madara Neikena. Viņa uzskata, ka tāpat kā cilvēkam, arī debesīm ir raksturs. Savas ainavas māksliniece noskata no savas mājas loga un esot laukos.
“Tas ir tas brīdis, kad pirmie un pēdējie saules stari sastop atmosfēras slāņus un rada visneiedomājamākās krāsas un krāsu pārejas. Jāķer ota un jātver koncentrētā laika sprīdī,” atzīmē gleznotāja Madara Neikena.
Visas trīs mākslinieču izstādes Jūrmalas pilsētas muzejā būs skatāmas līdz 9. augustam.
Savukārt mākslas stacijā “Dubulti” šobrīd skatāma Ginta Gabrāna jauno darbu personālizstāde “Fināla lielā atklāšana”. Ekspozīcijā ietvertas mākslīgā intelekta ģenerētas figurālas izstāžu atklāšanas vīzijas, par pamatu ņemot divus tūkstošus fotoattēlu no atšķirīgām Latvijas laikmetīgās mākslas izstāžu atklāšanām.
“Tas, kas sanāca, bija pārsteidzošas lietas. Bet to jau cerēju, ka kaut ko jaunu atklās,” stāsta mākslinieks Gints Gabrāns. “Tās nav pārveidotas sejas, tās ir no jauna veidotas. No tām negaidītām lietām bija tas, ka tas mākslīgais intelekts ģenerēja rezultātā tikai sievietes.”
Mākslinieks turpina: “Tur nepiemīt tas parastais skatiens. Tur ir kaut kas cits. Viņš jau netaisa sejas, viņš pēc kopējo pazīmju kopām ģenerē jaunus attēlus.”
Mākslinieks kopš 2015. gada attīsta papildinātās realitātes lietotni SAN un rada virtuālus objektus. Izstāde mākslas stacijā “Dubulti” veidota kā nosacīts informācijas centrs, kur digitāldrukās, projekcijās un monitoros var aplūkot mākslīgā intelekta ģenerētas vīzijas, kā arī lejuplādējot īpašu aplikāciju, uzzināt par līdzīgiem objektiem visā Latvijā.
Iepazīt Ginta Gabrāna un mākslīgā intelekta sadarbību mākslas stacijā “Dubulti” no 4. jūlija var, arī apmeklējot īpaši rīkotas ekskursijas, kā arī individuāli katru dienu līdz 13. septembrim.