Mākslinieks izvirzīts balvai par darbu „Ieskats putnkopībā (Miera balodis)” Eiropas kultūras galvaspilsētas izstādē „1914” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zālē „Arsenāls”.
Kurš varēja iedomāties, ka viņa radītais divgalvainais miera balodis, kas autoram asociējās ar mūsu bērnībā un jaunībā populārajiem Pablo Pikaso miera baloža daudzkārtējiem atvasinājumiem PSRS ideoloģiskajā manifestācijā – esam vienīgā mieru nesošā valsts pasaulē –, kļūs tik nežēlīgi literārs un tiešs. Pašreizējie politiskie notikumi nojauc Brežes metaforas un kļūst par ilustrāciju, par tvītu,” pauž savu viedokli mākslas zinātniece Astrīda Rogule.
„Brežes darbs ir kā mūsdienu absolūtisma ikona, kas apzinās, eksponē un fetišizē savas primitīvās pretrunas: politiskās, ekoloģiskās un pāri visam – ētiskās. Darba struktūra līdzīgi kā divgalvainā baloža tēls ir mutantiska, tā integrē tēlojošus un konceptuālus paņēmienus absurdā iespējamībā. Neticami zīmīgs darbs,” papildina mākslas kuratore un zinātniece Inga Šteimane.
Kopumā eksperti šajā periodā nominācijām izvirzīja septiņus vizuālās mākslas notikumus, tostarp Kriša Salmaņa darbu „Sarkanā poga” izstādē "1914", Jāņa Deinata personālizstādi „Ainas/XI”, īpaši fotogrāfiju sēriju „Ainas” Latvijas Fotogrāfijas muzejā, Evelīnas Deičmanes darbu „Tukšuma meistars”, Līgas Marcinkēvičas darbu „Bez pamācības”, Māras Brīveres darbu „Viņš” (visi trīs - laikmetīgās mākslas izstādē „Sveika, galva!” Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā) un Aigara Bikšes darbu – pilsētvides objektu „Pieminekļu kari” Brīvības ielā.
Purvīša balvas neatkarīgo ekspertu darba grupā darbojas LNMM 20. gs. 2. puses – 21. gs. kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas „Arsenāls” vadītāja Elita Ansone, mākslas zinātniece, kuratore, kritiķe Ieva Kalniņa, mākslas zinātniece Stella Pelše, mākslas zinātniece, LNMM Laikmetīgās mākslas kolekcijas glabātāja Astrīda Rogule, kinorežisors, teorētiķis Dāvis Sīmanis, mākslas un kultūras interneta portāla „Arterritory.com” krievu redakcijas galvenais redaktors Sergejs Timofejevs, mākslas zinātniece un kuratore Inga Šteimane.
Kā vēstīts, Purvīša balva dibināta 2008. gada sākumā un tiek pasniegta reizi divos gados. Pirmo Purvīša balvu 2009. gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu „Solitude”. Par otrās Purvīša balvas laureātu 2011. gadā kļuva mākslinieks Kristaps Ģelzis par personālizstādi „Varbūt”. Trešo Purvīša balvu 2013. gada februārī ieguva Andris Eglītis par personālizstādi „Zemes darbi”.