Tallinas ielas kvartāls ir sestā un pēdējā ceļojošās izstādes pieturas vieta, kurā apskatāmi 14 mākslas darbi, kurus veidojuši starptautiski atzīti mākslinieki. Mākslas darbi veidoti no atkritumos iegūtiem materiāliem. Piedāvājot dažādu mākslinieku interpretācijas par atkritumos iegūto materiālu izmantošanas iespējām, izstāde aicina apmeklētājus paraudzīties uz atkritumiem no cita skatu punkta – kā uz materiālu un resursu jaunu produktu un pakalpojumu veidošanai.
Izstādē piedalās mākslinieki: Varvara un Mars (Igaunija); Jākobs Kirkegārds (Dānija); Marta Murats (Igaunija); Kiwa (Igaunija); Ansis Starks (Latvija); Andrē Avelas (Nīderlande/Portugāle); “Mikroklimatu laboratorija” Annehīne Meijera & Gerts Jans Gerlačs (Nīderlande); Johanna Lorengele (Dānija) un Gatis Kreicbergs (Latvija); Ieva Krūmiņa (Latvija); Džeraldīne Huarez (Zviedrija/Meksika); Džastins Tailers Teits (Kanāda); Vilems Boels (Beļģija); Timo Tots (Igaunija); Elēna Redaellī (Norvēģija/Itālija).
Izstāde Tallinas ielas kvartālā Rīgā būs atvērta līdz 18. oktobrim, un tā ir arī noslēdzošā izstādes pieturas vieta. Divu gadu laikā izstāde būs paviesojusies sešos mākslas, kultūras un vides izglītības centros Latvijā un Igaunijā.
“Izstādes nonākšanu Rīgā padarījusi iespējama kustība “Free Riga”, kas šo viesošanos padara vēl īpašāku. Gandrīz katra piektā ēka Rīgas centrā ir tukša. Kustība “Free Riga” tās atdzīvina – pārvērš tukšās ēkas par sabiedrībai noderīgu, publisku telpu,” norādīja Vides risinājumu institūtā.
Izstādes atklāšanas būs daļa no plašākas 5. septembra vakara programmas. Mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts 2020” laikā Tallinas ielas kvartālā norisināsies desmitais “Urban Poetry” pasākums.
Izstāde ir daļa no projekta “Otrreizēja atkritumu izmantošana, pielietojot mākslu un amatniecību” (“WasteArt”), ko finansiāli atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF), Igaunijas – Latvijas pārrobežu programmas “Interreg V-A ietvaros”, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un projekta partneri. Izstādē izmantotie atkritumi sagādāti ar Poligona “Daibe”, Swedbank Igaunijā, Latvijas un Igaunijas vietējo kopienu atbalstu.
Par Vides risinājumu institūtu:
Vides risinājumu institūts (VRI) ir starptautiska pētniecības, attīstības un inovāciju organizācija. Tajā apvienojušies dažādu nozaru eksperti un speciālisti, kas, pielietojot jaunākās tehnoloģijas un zināšanas, izstrādā risinājumus ar dabas resursu apsaimniekošanu saistītiem izaicinājumiem. Kopš 2013. gada VRI ir Cēsu Vecā alus brūža īpašnieks un saimnieks. VRI tajā attīsta Zinātnes un mākslas centru “Brūzis” – starptautisku platformu zinātniekiem, māksliniekiem, inženieriem un citu jomu speciālistiem, kas kopīgiem spēkiem risinās kompleksas vides problēmas un veidos nākotnes attīstības scenārijus.