Viņš Latvijas Radio 5 raidījumā "Izstāsti albumu" stāsta par balvai nominētajā albumā "Laukumi" dzirdamajām dziesmām un to tapšanas procesu:
"Čau, mans vārds ir Mārtiņš Strautnieks jeb Gonzo, un esmu grupas "Kuba" taustiņinstrumentālists. Albums "Laukumi", kurš ar pārrāvumiem tapa 20 gadus, nu ir pieejams digitāli un vinila formātā. Mums, "Kubai", ir liels gods tikt nominētiem "Austras balvai" – sakām paldies.
Pirmā skaņdarba "Laukumi 01" pamatā skan 800% palēlināts skaņdarbs "Baku", kas bija mana ideja koncerta ievadiem 2016. gadā. Tas radās kā atsauce uz tolaik "YouTube" platformā publicētajiem palēlinātajiem skaņdarbiem, kā, piemēram, 10 stundas izstiepto Braiena Īno sacerēto ievadskaņu "Windows 95" operētājsistēmai.
"Moog Rogue"
Monofonisks analogais sintezators, kas radās 1980. gados.
"Laukumi 02 / baku" ir mi minora doriskajā skaņkārtā radīts skaņdarbs, kas īpašs ar to, ka tajā izmantojam arī vokālu, ko dziedu es un Arnis Račinskis.
2017. gada ierakstā tika pievienots sintezatora ievadakords un skaņdarba vidusdaļas iespēle ar "Moog Rogue".
Šis skaņdarbs, katru reizi to klausoties, iesviež mani citā dimensijā.
"Laukumi 03 / r2" radās kā atsauce uz amerikāņu mūziķi un komponistu Stīvu Raihu un minimālisma mūziku.
Man šis skaņdarbs asociējas ar noskaņu, ko rada brauciens mājās ar automašīnu, kad vakarā pēc lietus tu pamani pilsētas arhitektūru, un gaismas atmirdz uz slapjā asfalta.
"Laukumi 04 / Alise" skaņdarbā var saklausīt atsauces uz itāļu komponista Ennio Morikones kinomūziku un atblāzmas no franču grupas "Air".
"Alise" bija padomju laika monofoniskais sintezators, kurš 2017. gada ierakstā aizvietots ar "Moog Rogue".
"Laukumi 05 / radio" man vienmēr asociējas ar grupas "The Police" dziesmas "Walking on the Moon" ievadu.
"Laukumi 06 / jauni laukumi" ir īss skaņdarbs, ko radīju Londonā, pirms mēs sanācām atkal kopā 2016. gadā. Tas ir kā atsauce uz īso elektronisko skaņdarbu, kas iekļaujas pirmajā "Kubas" albumā.
"Laukumi 07 / 3/4" ir gaisīgs valsis, kurš varētu skanēt laukos, kad cilvēki, sauļojoties dārzā, aizmieg.
Toreiz, 2017. gadā, kad šo dziesmu ierakstījām, es ieteicu Mikum Solovejam nodublēt viņa iespēles oktāvu zemāk. Kad klausījāmies, Mikus sajūsmas pilnā reakcija apstiprināja, ka esam noķēruši kaut ko labu.
"Laukumi 08 / lietavas" ir brīnišķīgs ar to, ka tā pamatā ir bundzinieka Mareka Amerika smalkais bungu ritma musturs, kurš apstājas uz Mika un manas saspēles un tad atgriežas, it kā nekas nebūtu bijis.
"Laukumi 09 / rakstāmmašīna" sākuma iespēle it kā pievērš uzmanību un lēni ievilina abžilbinošā, trauksmainā ceļojumā, beigās izšaujot kosmosā.
"Laukumi 10 / r1" ir vēl viens skaņdarbs ar atsauci uz minimālismu un Stīvu Raihu. Šī skaņdarba pamatā ir motoriska arpēdžija, pēc kuras parasti sāpēja rokas.
"Laukumi 11" ir izskaņa ar fragmentiem no albumā neiekļautā materiāla.
Arņa Račinska šūgeiza ģitāra rada dziļumu un kontrastu un ir kā atbilde Jāņa Žildes drosmīgajām ģitāras melodijām. Mareka Amerika radošie perkusīvie bungu musturi tapa ar lielu aizrautību.
Man liekas, ka mēs katrs "Kubas" mūzikā ielikām kaut ko dziļi personīgu un katrs no mums šajā mūzikā atrada kaut ko pārlaicīgu.
Spēlēšana kopā spēj piepildīt atkal un atkal, un es domāju, ka tas atspoguļojas arī albuma ierakstā.
Tā kā Toms Ostrovskis un Jānis Žilde jau vairākus gadus bija kopā spēlējuši grupā "Satellites LV", tad arī "Kubā" viņu pieredze radīja stabilitāti. Kopā spēlēšana rada kaut ko lielāku par indivīdu un arī lielāku par grupu, un nav iespējams to reducēt uz dopamīna padevi. Kopīga muzicēšana rada telpu, iespējas un cerību. Lai arī ne vienmēr bijis viegli, manā mūžā "Kuba" ir bijusi viena no jēgpilnākajām pieredzēm."