Titullomu jauniestudējumā atveidos itāļu tenors Džordžo Berrudži un Latvijas Nacionālās operas solists Artjoms Safronovs. Lomās – Rihards Mačanovskis (Lindorfs/Kopeliuss/Mirakls/Dapertuto), Štepānka Pučālkova vai Laura Grecka (Mūza/Niklauss), Annija Kristiāna Ādamsone vai Inga Šļubovska-Kancēviča (Olimpija), Jūlija Vasiļjeva vai Inna Kločko (Antonija), Dana Bramane vai Tatjana Trenogina (Džuljeta) un citi.
Žaka Ofenbaha fantastiskā opera krāšņi izspēlē vācu romantisma rakstnieka Ernsta Teodora Amadeja Hofmaņa stāstu motīvus. Operas titulvaronis Hofmanis atceras gadījumus, kad ir bijis kvēli iemīlējies: graciozajā Olimpijā, kas izrādījās zinātnisks izgudrojums, nevis dzīva sieviete; smagi slimajā Antonijā, kuru nogalināja viņas aizraušanās ar vokālo mākslu; un kurtizānē Džuljetā, kuras interese par Hofmani bija savtīga un ātri gaistoša.
Hofmaņa stāsti pirmizrādi piedzīvoja 1881. gada februārī Parīzes Komiskajā operā – četrus mēnešus pēc Žaka Ofenbaha nāves. Latvijas Nacionālajā operā līdz šim "Hofmaņa stāsti" iestudēti četras reizes – 1923., 1938., 1954. un 1982. gadā.
"Šai operai piemīt īsta burvestības vara, valdzinājums, kuru rada Ofenbaha muzikālā ģenialitāte," operu "Hofmaņa stāsti" raksturo Frederiks Šaslēns, kurš nesen veidojis šīs operas jauniestudējumus arī Drēzdenes Zempera operā un Milānas "Teatro alla Scala".
"Mūsu interpretācijā Hofmanis operas prologā vairs nav radošās krīzes nomocīts romantisku tekstu autors, bet gan mūsdienu cilvēks – mākslas darbu kolekcionārs. Kopdzīve ar mīļoto sievieti, operdziedātāju Stellu, nav izdevusies paša Hofmaņa vainas dēļ. Hofmanis, viņa kaķis Niklauss un sāncensis Lindorfs halucinogēno sēņu ietekmē dodas ceļojumā, kas ļauj iepazīt bezapziņā apslēpto. Stāsti par Olimpiju, Antoniju un Džuljetu atspoguļo dažādu laikmetu un mākslas stilus," stāsta režisors Aiks Karapetjans, kura mērķis ir šo operu padarīt mazliet komiskāku, eksperimentējot ar dažādiem žanriem: komēdiju, traģēdiju un melodrāmu.
Sarunas pirms pirmizrādes par operu "Hofmaņa stāsti" LNOB Jaunajā zālē notiks 23. septembrī 18.30. Programmā: tikšanās ar radošo grupu, muzikāli priekšnesumi un operas vēsturnieka Mikus Čežes audiovizuāla lekcija "Vingrinājumi savtīguma mākslā".