Kaupuža pastāstīja, ka baleta ceļš iets ilgi, smagi un ar panākumiem un tagad ir laiks atstatīties uz padarīto, un spilgtākais šajā laikā ir tieši dažādais repertuārs.
Koncerts ir ceļojums laikā, kurā varēs redzēt pašas pirmās horeogrāfijas un pašas pēdējās, piemēram, Milānas Komarovas horeogrāfiju, kas radīta tieši šim koncertam, un būtībā tā būs pasaules pirmizrāde.
Koncerta horeogrāfe Zane Lieldidža-Kolbina atzina, ka baleta skolas audzēkņiem dalība koncertā ir milzīga pieredze un prakse, jo viņi apgūst 20. gadsimta horeogrāfiju, kas ir cita dejas valoda.
Lieldidža-Kolbina sacīja, ka baleta skolu audzēkņi koncertā piedalās ar lielu interesi un azartu.
Koncertā tiks izpildītas atjaunotas 20. gs Latvijas horeogrāfijas vecmeistaru un 21. gs baletmeistaru radītie oriģināldarbi, informēja koncerta rīkotāji. Tiks izdejotas Osvalda Lēmaņa, Helēnas Tangijevas-Birznieces, Jevgenija Čangas, Aleksandra Lemberga, Irēnas Strodes, Janīnas Pankrātes, Jura Kaprāļa, Tamāras Vītiņas, Valentīna Bļinova, Aivara Leimaņa, Litas Beiris, Regīnas Kaupužas, Olgas Žitluhinas, Elzas Leimanes, Milānas Komarovas un Antona Freimaņa horeogrāfijas.
Koncerts ir triju Baltijas valstu baletskolu un Latvijas Nacionālās operas un baleta kopdarbs. Vienā elpā horeogrāfijas izdejos Latvijas Nacionālā baleta izcilākie dejotāji, Rīgas Horeogrāfijas skolas, Tallinas baletskolas un Lietuvas Nacionālās M. Čurļoņa mākslu skolas jaunie talantīgie audzēkņi.