Jau augusta sākumā Liepājas teātra trupa ar skatītājiem tikās, brīvā dabā – automašīnu stāvlaukumā nospēlējot agrāk tapušo iestudējumu “Meklējam aktierus”, savukārt vairākus turpmākos augusta vakarus aktieri aizvadīs, uzstājoties nelielos brīvdabas koncertos un izdziedot gan izrādēs skanošas, gan pašiem mīļas dziesmas. Paralēli jau sākušies arī jaunās sezonas izrāžu mēģinājumi, lai gan dažiem ir neziņa, kā un vai izdosies tās parādīt skatītājiem.
“Vai to darbu, ko mēs sagatavojam, vai to ir vērts darīt? Varbūt labāk darīt ko citu, lai var pabarot ģimeni.
Esmu sameklējis papildudarbu, divus, kas nav saistīti ar kultūru,” šaubās dalījās Liepājas teātra aktieris Sandis Pēcis.
Citi aptaujātie Liepājas teātra aktieri gan noskaņoti optimistiskāk, cerot, ka teātris tomēr saņems valsts atbalstu, tomēr atzīst, ka esošā situācija izraisa gan nomāktību, gan dusmas.
“Mēs arī būsim tie, kas maksās nodokļus, lai šo te parādu par Covid-19 aizdevumu atdotu. Es neredzu atšķirību starp mums un citiem teātriem. Ja kāds kalpo burtam, nevis pēc būtības – nu, šausmīgi žēl," emocijas pauda aktrise Karīna Tatarinova.
“Ja vecāko teātri var aizslēgt, jo valsts nespēj rast finansējumu, lai atbalstītu savu kultūru, tad jautājums, vai Rīga vai cita pilsēta Latvijā varētu sevi dēvēt par Eiropas kultūras galvaspilsētu, ir diezgan... nu, jūs paši saprotat,”
uzskata aktieris Viktors Ellers.
Plašsaziņas līdzekļos izskanot par Liepājas teātra finansiālajām problēmām, sociālajos tīklos atsevišķi iedzīvotāji sāka aicināt vākt ziedojumus teātra pastāvēšanai, tomēr teātra administrācijā norāda, ka, būdams pašvaldības kapitālsabiedrība, teātris ziedojumus pieņemt nedrīkst, bet priecājas par morālo atbalstu.
Vairums aptaujāto aktieru arī atzina, ka, gatavojoties jaunajai sezonai, apzināti cenšas domāt tikai par savu darbu, nevis teātra finansiālajām grūtībām, lai skatītāji tiešām var baudīt kultūru, nevis raizēties par aktieru pārdzīvojumiem un atalgojumu.