Francijas meteoroloģiskais dienests četros reģionos izsludināja bezprecedenta sarkanā līmeņa brīdinājumu, pārējā valstī paturot spēkā pakāpi zemāku oranžo brīdinājumu. Amatpersonas brīdināja, ka karstums rada draudus ikvienam. Tūkstošiem skolu piektdien Francijā tika slēgtas un bija spēkā ūdens patēriņa ierobežojumi.
Nacionālais karstuma rekords tika fiksēts Galargēlemontuē ciematā netālu no Monpeljē.
Meteorologi skaidro, ka karstais gaiss ieplūst no Āfrikas, ko veicina augsta gaisa spiediena apgabals virs Eiropas centrālās daļas un zema spiediena apgabals virs Atlantijas. Sestdien Francijā prognozē gaisa temperatūru no 37 līdz 41 grādam.
Mēneša augstākās temperatūras rekordi jūnijā reģistrēti arī Vācijā, Polijā un Čehijā. Itālijā karstuma dēļ ārkārtas brīdinājumi izplatīti 16 pilsētās, savukārt Katalonijā reģistrēti pēdējos 20 gados plašākie meža ugunsgrēki. Vairāki cilvēki karstuma dēļ gājuši bojā.
Francijā un Lielbritānijā izplatīti brīdinājumi ievērot piesardzību uz ūdens. Francijas premjers Eduārs Filips informēja, ka ik dienu tiek reģistrēta cilvēku noslīkšana, jo karstais laiks mudina uz nesamērīgu risku.
Viena karstuma viļņa saistīšanai ar globālo sasilšanu varētu pietrūkt zinātniska pamatojuma. Karstuma viļņi ir dabiska laikapstākļu parādība, tomēr eksperti saskata, ka klimata izmaiņu dēļ tie notiek biežāk. Klimatoloģijas institūts Vācijas pilsētā Potsdamā vēstīja, ka visas piecas karstākās vasaras kopš 1500. gada bija 21. gadsimtā.