Visvairāk nokrišņu bijis Anglijas dienvidos, kur nokrišņu daudzums šajā ziemā vietām bijis tik liels, cik parasti trīs ziemās. Nokrišņu daudzuma ilggadīgā norma pārsniegta tikpat kā visā Lielbritānijā, sausākas vietas bijušas Anglijas ziemeļos, kur nokrišņu daudzums vietām bijis ap normu, kā arī Skotijas ziemeļos, kur ir vienīgā nelielā teritorija, kas ziemā piedzīvojusi mazāku nokrišņu daudzumu par normu.
Provisional figures for England & Wales confirm it has been the wettest winter in nearly 250 years #winterstats pic.twitter.com/fR7VcUrFrO
— Met Office (@metoffice) February 27, 2014
Neraugoties uz biežajām vētrām un lietavām, kas izraisīja plašus plūdus, Lielbritānijas dienvidos šī ziema bijusi par 12% saulaināka nekā parasti.
Despite being so wet south England has seen 12% more sunshine than average #winterstats pic.twitter.com/4DKWCdOXXh
— Met Office (@metoffice) February 27, 2014
Raidsabiedrība BBC iepriekš vēstīja, ka aizvadītā ziema bijusi viena no vētrainākajām meteoroloģisko novērojumu vēsturē. Spēcīgos vējus, kas šoziem vairākkārtīgi sasniedz 40-50 metrus sekundē, dažās vētrās kalnos pārsniedzot pat 60 metrus sekundē, izraisīja neparasti siltais ūdens Klusajā okeānā Āzijas dienvidaustrumu piekrastē. Speciālisti skaidroja, ka šis ir viens no ticamākajiem iemesliem. Siltie ūdeņi izmainīja atmosfēras cirkulāciju, kā ietekmē Ziemeļamerikā, īpaši ASV, ziema bija ar bargiem aukstuma viļņiem, bet Eiropas rietumos, īpaši Lielbritānijā, izmaiņas atmosfēras cirkulācijā izraisīja vētras.