"Copernicus" direktors Karlo Buontempo atgādināja, ka šis bija jau 11. mēneša siltuma rekords pēc kārtas: "Ja analizē temperatūru, tas atkal ir kārtējais rekorda mēnesis. Tas nozīmē, ka turpinās rekordmēnešu rinda, kas sākās pagājušā gada jūnijā, tātad jau 11 mēnešus pēc kārtas. Tas attiecas uz pasaules vidējo, kā arī jūras virsmas temperatūru."
Dienesta vadītājs norādīja, ka arī turpmāk pasaules temperatūru un nokrišņu daudzumu ietekmēs "El Ninjo" un "La Ninjas" fenomeni, taču iegūtie dati ir pamats nopietnai trauksmei.
Gaisa vidējā temperatūra pagājušajā mēnesī bija nedaudz vairāk nekā 15 grādi jeb par 0,67 grādiem augstāka nekā laika periodā no 1991. līdz 2020. gadam.
Tas ir arī par pusotru grādu vairāk nekā vidējais rādītājs tā dēvētajā pirmsindustriālajā laikmetā, ko izmantoja par atskaites punktu Parīzes klimata samitā.
Straujākā sasilšana fiksēta Ziemeļamerikā, Austrumāzijā, daļā Tuvo Austrumu, Dienvidamerikā un Āfrikā, bet Eiropā process ir nedaudz lēnāks. Taču jāapzinās, ka dzīvojam klimatā, kas atšķiras no kādreizējiem apstākļiem, kuros attīstījās civilizācija. Tas nav jauns stabilitātes punkts, bet kārtējais solis uz nākotni, un temperatūra turpinās pieaugt.