Aizvadītais gads jau atkal izceļas ar dažādiem jauniem karstuma rekordiem. Kopumā šis bijis otrais karstākais kopš industriālās revolūcijas, turklāt viskarstākais novērojumu vēsturē vairākās zīmīgās vietās, piemēram, pasaules teritoriāli lielākajā valstī Krievijā.
Krituši arī daudzi vienas dienas rekordi – piemēram, Austrālija tikai pirms dažām dienām pieredzēja karstāko dienu pētījumu vēsturē ar maksimālo temperatūru virs 50 grādiem.
Kopumā aizvadītajai desmitgadei un tūkstošgades sākumam konkurentu nav – 18 no 19 karstākajiem gadiem sagaidīti kopš 2001.gada.
Tā rezultātā arvien vairāk tiek apdraudētas planētas ekosistēmas trauslākās daļas. Koraļļu izbalēšana un nāve nozīmējusi, ka Lielajā barjerrifā tikai divos gados esam zaudējuši 50% no visiem koraļļiem.
Tikmēr Lielbritānijas meteoroloģiskais dienests publicējis aplēses par nākamo gadu un arī tās nav iepriecinošas. Prognozēts, ka arī 2020.gads varētu ierindoties karstāko gadu sarakstā, globālajai temperatūrai pārsniedzot 1,1 grādu, ja salīdzina ar laiku pirms industriālās revolūcijas.
Viena grāda atzīmi planēta pārkāpa salīdzinoši nesen – 2015.gadā, un tagadējais temperatūras kāpuma temps ir ļoti straujš.
Zinātnieki brīdina, ka, saglabājoties līdzšinējām tendencēm, globālā temperatūra var sasniegt bīstamo pusotra grāda atzīmi tikai divās desmitgadēs.