Aplūkojot mērījumu datus par pēdējiem 20 gadiem, atšķirība starp prognozēto un novēroto globālo sasilšanu samazinās līdz divām reizēm. Pētījumā tika analizētas 37 skaitlisko modeļu veiktās 117 simulācijas, no kurām tikai dažas bijušas aptuveni precīzas, bet pārējās krietni pārspīlējušas globālās sasilšanas apmērus.
Aģentūra BNS jau rakstīja, ka saskaņā ar Lielbritānijas meteoroloģijas dienesta "Met Office" apkopotajiem datiem pēdējos 17 gados globālā vidējā gaisa temperatūra paaugstinājusies nebūtiski - tikai par 0,05 grādiem. Taču gaisa temperatūra saglabājas rekordaugstā līmenī, un pēdējā desmitgade bijusi siltākā kopš meteoroloģisko novērojumu sākšanas.
Krievijas Zinātņu akadēmijas Pulkovas observatorijas speciālisti izteikuši prognozes, ka saistībā ar Saules aktivitātes samazināšanos uz Zemes pamazām sākas globāla atdzišana, un aukstākais laiks esot gaidāms no 2050. līdz 2120.gadam.
Meteoroloģisko konsultāciju biroja "WeatherBell Analytics" galvenais meteorologs Džo Bastardi uzskata, ka globālo sasilšanu iepriekšējās desmitgadēs izraisīja ūdens virsmas temperatūras paaugstināšanās Klusajā okeānā un Atlantijas okeānā, savukārt tā esot atkarīga no cikliskām pārmaiņām. Patlaban Klusais okeāns iegājis cikla aukstajā fāzē, pēc dažiem gadiem tam sekos arī Atlantijas okeāns, un tad globālā vidējā gaisa temperatūra pakāpeniski atgriezīsies pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu līmenī, prognozē Bastardi.