Spānijā norisinās 24 stundu feministu streiks. Tā dēļ ierobežota sabiedriskā transporta kustība. Arī Spānijas žurnālistes boikotē darbu. Streiks notiek ar moto “Ja sieviete streiko, pasaule apstājas”.
“Mēs vēlamies, lai pret mums neizturētos kā seksuāliem objektiem. Darbā un sociālajās institūcijās sievietes visbiežāk veic smagāko darbu, bet vadošajās pozīcijās tiek vīrieši!” skaidroja sociālo dienestu darbiniece Terēza Sonsūra.
Sieviešu streiku atbalstījusi arī aktrise Penelope Krusa. “Streiks ir svarīgs un vairāk nekā simbolisks,” sacīja aktrise, piebilstot, ka “mēs esam globālu pārmaiņu sākumā”.
Tikmēr vairākās Āzijas valstīs norisinājās sieviešu mītiņi, lai pievērstu uzmanību sieviešu tiesībām. Filipīnās sievietes protestēja pret prezidentu Rodrigo Duterti, kurš iepriekš asi vērsās pret sievietēm. Viņš mudināja karavīrus šaut komunistiskajām nemierniecēm dzimumorgānos.
Tikmēr Mjanmā civilās valdības vadītāja aicināja sievietes veidot miermīlīgu demokrātiju.
Savukārt Seulas centrā noticis mītiņš strādnieču atbalstam, un līdzīgi pasākumi gaidāmi arī citviet pasaulē.
Šis ir pirmais 8.marts pēc akcijas “Me Too” jeb “Es arī” sākuma. Tā aizsākās pērnruden, nākot klajā arvien jauniem faktiem par ietekmīgā Holivudas kino producenta Hārvija Vainstaina uzmākšanos sievietēm – tostarp, pasaulslavenām aktrisēm.
Kampaņai izdevās vērst uzmanību faktam, cik daudz sieviešu pasaulē cietušas un cieš no seksuāla rakstura noziegumiem, kā arī raisīt diskusijas par robežu starp uzmanības izrādīšanu un uzmākšanos. Tas veicinājis arī pārmaiņas. Pirmās formulas sacensību starta parādēs vairs nebūs redzamas modeles. Tiek diskutēts arī par to, kāpēc lielajās autoizstādēs līdzās jaunākajām mašīnām jāatrodas sievietēm.
Sieviešu tiesību jautājumi ceturtdien arī Eiropas Parlamenta dienaskārtībā. Runājot par problēmjautājumiem dzimumu līdztiesības jomā, īpaši uzsvērta sieviešu loma medijos un komunikācijā.
“Šis ir gads, kad sievietes vairs nevar apklusināt! Mums jāatzīst, ka mediju jomā nekas daudz nav mainījies, it īpaši filmu biznesā. Pirms 20 gadiem, kad pabeidzu augstskolu, 90% filmu režisori bija vīrieši. Tagad ir tāpat. Mums ir jāizmanto iespējas un jāmaina šī situācija,” uzsvēra filmu režisore Sāra Garona.
Arī Rīgā 8.martā notika solidaritātes gājiens par sieviešu tiesībām un dzimumu līdztiesību, kurā piedalījās aptuveni 100 cilvēku.