Latvijas smaiļotāji kvalifikācijā netiek pie ceļazīmes uz Parīzes olimpiskajām spēlēm

Latvijas vīriešu smaiļotāju divnieka ekipāža Aleksejs Rumjancevs un Aldis Artūrs Vilde trešdien Ungārijā pēdējās kvalifikācijas sacensībās finišēja 9. vietā 500 metru distancē un palika bez ceļazīmes uz Parīzes olimpiskajām spēlēm.

Eiropas zonas kvalifikācijas sacensībās Segedā smailīšu divniekos tikai uzvarētāji ieguva iespēju startēt Parīzē.

Rumjancevs/Vilde priekšsacīkšu braucienā finišēja trešie un nodrošināja dalību pusfinālā. Ar savā pusfināla braucienā sasniegto labāko rezultātu Latvijas divnieks iekļuva finālā, kur nevienu konkurentu laivu neapsteidza.

Latvijas divnieks no uzvarētājiem poļiem Jakuba Stepuna un Pšemislava Korsaka atpalika 2,58 sekundes.

Sievietēm Latvijas smailīšu divnieks Melānija Čamane un Krista Bērziņa ar priekšsacīkšu braucienā iegūtu 6. vietu iekļuva pusfinālā, kur arī finišēja sestās, netiekot finālā.

Smaiļošanā un kanoe eiropieši lielāko daļu olimpisko ceļazīmju sadalīja jau pērn pasaules čempionātā.

Olimpiskajā kvalifikācijā kanoe Latviju ceturtdien 1000 metru distancē pārstāvēs Roberts Lagzdiņš, kam ceļu uz Parīzi pavērs finišs finālā pirmajā vai otrajā vietā.

Nedēļas nogalē turpat Segedā risināsies Pasaules kausa sezonas pirmais posms, kur zem Latvijas karoga startēs ne tikai olimpiskās kvalifikācijas dalībnieki. Smaiļošanā vēl ir pieteikti divnieki Roberts Akmens/Kārlis Dumpis un Madara Aldiņa/Gundega Aldiņa, kā arī Jānis Kaurāts.