Latvijas basketbolisti pēc varena puslaika uzveic Gruziju olimpiskās kvalifikācijas ievadā

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība otrdien "Arēnā Rīga" ar 83:55 uzveica Gruzijas izlasi olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra startā. Katra nākamā spēle būs vēl svarīgāka, jo uz Parīzi tiks vienīgi turnīra uzvarētāji, kas kļūs zināmi finālmačā nedēļas noslēgumā.

Uzvarētājiem ar 18 punktiem rezultatīvākais bija Artūrs Strautiņš, kurš trāpīja visus metienus, tostarp četrus trīspunktniekus. Mareks Mejeris pievienoja 11 punktus, bet 10 punkti bija Rolanda Šmita rēķinā. Mejeris un Šmits izcīnīja pa septiņām atlēkušajām bumbām. Gruzijai ar 14 punktu guvumu izcēlās Aleksandrs Mamukelašvili.

Ar dominējošu sniegumu pirmajā puslaikā Latvijas izlase sasniedza 21 punkta pārsvaru un noturējās drošā vadībā. Gruzīni otrajā puslaikā uz brīdi spēja saasināt cīņas gaitu, bet mājinieku pārsvars ne brīdi nesaruka līdz viencipara skaitlim, un spēles galotnē Latvijas valstsvienība atkal bija droša situācijas noteicēja.

Latvijas - Gruzijas spēles epizodes

Latvieši jau spēles sākumā izmēģināja veiksmi tālmetienos, taču apņēmīgi cīnījās arī zem pretinieku groza, kas palīdzēja pirmās ceturtdaļas vidū iekrāt 10:4 pārsvaru. Gruzīnu spēkos bija rezultāta starpību samazināt, tomēr pirmās ceturtdaļas izskaņā Rihards Lomažs trāpīja trīspunktu metienu, panākot 17:13.

Ar trim precīziem trīspunktniekiem latvieši sāka otro ceturtdaļu, divarpus minūtēs pieaudzējot pārsvaru līdz 13 punktiem (26:13). Dāvis Bertāns no trīspunktu līnijas realizēja arī savu nākamo metienu, trāpot trešo reizi pēc kārtas un apliecinot, ka precizitāti nav zaudējis. Gruzijas basketbolistiem netika ļauta rīcības brīvība soda laukumā, un viesiem neveicās arī soda metienos. Turpretim Latvijas izlase prasmīgi izspēlēja uzbrukumus un otrās ceturtdaļas vidū pēc Artūra Strautiņa trīspunktnieka panāca +15 vadību (34:19). Gruzīni netika pretiniekiem līdzi, un Mejeris puslaika priekšpēdējā minūtē ar metienu grozā no gaisa pēc Lomaža piespēles pieaudzēja pārsvaru līdz 43:22.

Otro puslaiku latvieši sāka ar 21 punkta vadību (45:24) un pāris kļūdām, kas komandu piebremzēja. Gruzijas izlase mazrezultatīvā cīņā pamazām deldēja rezultāta starpību, pietuvojoties līdz 37:51. Ceturtdaļā Latvijas izlase guva tikai 13 punktus, bet tas neliedza pēc Strautiņa trīspunktnieka pēdējā pārtraukumā doties ar +17 (58:41).

Sīvāka cīkstēšanās izvērtās pēdējā ceturksnī, gruzīniem vairākkārt samazinot rezultāta starpību, kas gan ne brīdi nesaruka zem 13 punktu robežas. Latvieši spēja piespiest pretiniekus kļūdīties un ar izrāvienu ceturtdaļas vidū līdz 68:47 neatstāja Gruzijas izlasei vairs izredzes izglābties.

Pēdējā spēlē grupā Latvijas izlase trešdien tiksies ar Filipīnu valstsvienību.

Teksta tiešraides arhīvs

Otrā grupā Rīgā tiekas Brazīlija, Melnkalne un Kamerūna. Brazīlijas izlase otrdien pirmajā spēlē ar 81:72 uzvarēja Melnkalnes basketbolistus.

Pa divām labākajām abu grupu komandām sestdien cīņu turpinās pusfinālos, savukārt ceļazīmi uz Parīzi nopelnīs tikai finālspēles uzvarētāji, kas kļūs zināmi svētdien, 7. jūlijā.