Latvijas basketbolisti neizglābjas zaudējumā Filipīnām, olimpiskās izredzes saglabā

Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība trešdien Rīgā ar 80:89 zaudēja Filipīnu izlasei pēdējā spēlē grupu kārtā. Izredzes uz olimpisko ceļazīmi latvieši gan saglabā, jo grupā nevar ierindoties zemāk par otro vietu, kas nodrošina vietu turnīra pusfinālā.

Latvijai rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Rodions Kurucs, kurš izcīnīja arī septiņas atlēkušās bumbas. Pa 10 punktiem iekrāja Dāvis Bertāns, Jānis Strēlnieks un Kristers Zoriks. Filipīnām ar 26 punktiem izcēlās Džastins Braunlijs, kurš arī izcīnīja deviņas bumbas pie groziem un veica deviņas rezultatīvas piespēles. Nevienu Eiropas komandu filipīnieši nebija uzvarējuši 64 gadus.

Neveiksmīgā pirmajā ceturtdaļā mājinieki ielaida 32 punktus un nonāca zaudētājos ar 16 punktu iztrūkumu, kas saglabājās arī pirmā puslaika beigās. Pēdējo ceturtdaļu Latvijas izlase sāka ar 21 punkta iztrūkumu un pēdējā ceturtdaļā turpināja deldēt deficītu, ko likvidēt gan neizdevās.

Latvijas - Filipīnu spēles epizodes

Cīņas sākums latviešiem izvērtās nelabvēlīgs, pāris minūtēs nonākot iedzinējos 0:8. Viesu izrāvienu izdevās apturēt, tomēr filipīnieši arvien turējās vadībā un pirmās ceturtdaļas pēdējā sekundē ar Sīdžeja Peresa trāpīto trīspunktu metienu panāca pat 16 punktu pārsvaru (32:16). Latvieši daudz uzbruka no trīspunktu līnijas, bet ar zemu precizitāti, un arī aizsardzībā  mājiniekiem nesekmējās. Filipīnu basketbolistu pārsvars izpaudās gan augstajā rezultativitātē, gan cīņā par atlēkušajām bumbām.

Latvijas basketbolistiem otrās ceturtdaļas vidū izdevās astoņu punktu izrāviens, kas palīdzēja sadeldēt deficītu līdz 29:39. Filipīniešu uzbrukumam kritās metienu precizitāte, savukārt Dairis Bertāns trāpīja divus trīspunktu metienus pēc kārtas, tiesa, vienu no tiem tiesneši pēc video izskatīšanas vēlāk atzina par divpunktu trāpījumu. Dairis Bertāns puslaika pēdējā minūtē cīņā zem sava groza nopelnīja nesportisku piezīmi, Rodions Kurucs nākamajā epizodē – tehnisko piezīmi, un pretinieki tika pie iespējas palielināt pārsvaru. Dodoties garajā pārtraukumā, Latvijas izlasei bija 16 punktu iztrūkums (38:54).

Filipīnu izlase trešajā ceturksnī pēc Kaja Soto gūta groza panāca jau 20 punktu pārsvaru (63:43), un latviešiem neizdevās rast risinājumus, lai pavērstu cīņas ritējumu savā labā. Pēc Dvaita Ramosa trāpīta trīspunktnieka mājinieku deficīts sasniedza jau 26 punktus (48:74), tomēr Artūra Strautiņa enerģija uzbrukumā un komandas nepiekāpīgāka darbība aizsardzībā palīdzēja līdz pēdējam pārtraukumam iztrūkumu samazināt (56:77).

Pēdējo ceturksni latvieši sāka ar piecu punktu izrāvienu un turpināja deldēt Filipīnu pārsvaru, nepilnās trīsarpus minūtēs panākot 67:79. Ceturtdaļas vidū sagurušie filipīnieši kļuva nervozāki, – Jānis Strēlnieks trāpīja no pustālās distances, un Latvijas deficīts bija vairs tikai 10 punkti (69:79). Tuvāk par astoņiem punktiem pietuvoties gan neizdevās.

Latvijas izlase grupu kārtu sāka ar uzvaru pār Gruziju, savukārt filipīnieši trešdien aizvadīja pirmo spēli. Grupas divas labākās komandas iekļūs sestdien paredzētajā pusfinālā.

Teksta tiešraides arhīvs

Otrā grupā Rīgā spēlē Brazīlija, Melnkalne un Kamerūna. Brazīlijas izlase otrdien uzvarēja Melnkalnes basketbolistus, kam trešdien bija pa spēkam ar 70:66 uzveikt kamerūniešus.

Pa divām labākajām abu grupu komandām sestdien cīņu turpinās pusfinālos, savukārt ceļazīmi uz Parīzi nopelnīs tikai finālspēles uzvarētāji, kas kļūs zināmi svētdien, 7. jūlijā.