«TTT Rīga» basketbolistes Itālijā zaudē Eirokausa pirmajā spēlē

Latvijas sieviešu basketbola klubs "TTT Rīga" trešdien Itālijā cieta zaudējumu Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirokausa sezonas pirmajā mačā. "TTT Rīga" I grupas spēlē ar 74:83 piekāpās Sasāri "Dinamo".

"TTT Rīga" vienībā 29 punktus guva Mia Loida, realizējot desmit no 14 divpunktu metieniem. 18 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Ketija Vihmane, bet 16 punktus guva Ilze Jākobsone.

Mājiniecēm 24 punktus un septiņas rezultatīvas piespēles sakrāja Debora Karandželo, 21 punktu, septiņas atlēkušās bumbas un piecas kļūdas – Spārkla Teilore, 20 punktus un deviņas atlēkušās bumbas – Ana Marija Begiča, bet 11 punktus guva Šeilija Gonsalesa.

Mājinieces sāka ar 6:0 izrāvienu, astotajā minūtē pēc diviem precīziem Deboras Karandželo soda metieniem sasniedzot desmit punktu pārsvaru (16:6). Otro ceturtdaļu ar 7:0 izrāvienu sāka rīdzinieces, pēc Ketijas Vihmanes trīspunktu gājiena panākot vadību ar 23:20, bet atlikusī puslaika daļa pagāja līdzīgā cīņā.

Pēdējo reizi vadībā rīdzinieces pēc diviem precīziem Mias Loidas soda metieniem bija mača 25. minūtē. Atlikušo ceturtdaļas daļu mājinieces uzvarēja ar 15:5, ieliekot pamatus uzvarai, un pēdējā ceturtdaļā rīdzinieces tuvāk par piecu punktu starpību nepielaida. Pēdējoreiz tas notika pēc Vihmanes trīspunktu metiena 61 sekundi pirms mača beigām, pietuvojoties līdz 74:79.

Otrā grupas mačā trešdien Polijas vienība Sosnovecas "Zaglebie" mājās ar 88:55 uzvarēja Mehelenas "Kangoeroes" no Beļģijas.

Rīdzinieces 17. oktobrī uzņems "Zaglebie", 24. oktobrī viesosies pie "Kangoeroes", 30. oktobrī savā laukumā tiksies ar "Dinamo", 21. novembrī izbraukumā spēlēs ar Sosnovecas vienību, bet 28. novembrī grupu turnīru noslēgs ar maču mājās pret "Kangoeroes".

Latvijas komanda uzreiz bija nodrošinājusi vietu pamatturnīrā, bet "Dinamo" pārvarēja kvalifikāciju, divos mačos pārliecinoši pieveicot Grieķijas kluba Joaninas "Giannina" basketbolistes.

Pamatturnīrā sacenšas 48 klubi, kas salozēti 12 grupās pa četrām vienībām. Izslēgšanas spēlēm kvalificēsies katras grupas divas labākās komandas un četras labākās trešo vietu ieguvējas. Šīm 28 komandām pievienosies četras vienības, kas būs izkritušas no Eirolīgas turnīra.