Basketbols

Baltijas Superkauss basketbolā. Fināls

Apbalvošanas ceremonija

«Rīgas Zeļļi» izsēj pārsvaru un ļauj pie Baltijas Superkausa basketbolā tikt Viļņas «Wolves»

"Arēnā Rīga" svētdien tika noskaidroti Baltijas Superkausa ieguvēji, un trofeja devās uz Lietuvu, jo zelta finālā "Rīgas Zeļļi" izsēja pārsvaru un ļāva ar 93:91 uzvarēt Viļņas "Wolves" vienībai.

Pirms zelta fināla komandas galvenā trenera asistents Dāvis Čoders norādīja, ka spēle zelta finālā ir liels izaicinājums gan komandai, gan organizācijai. Pusfināla pretinieci, Paņevēžas "Lietkabelis" komandu "Rīgas Zeļļi" pārsteiguši ar agresīvu un nekaunīgu spēli, pauda Čoders.

Intervija ar Dāvi Čoderu

Divas jaunās un ambiciozās komandas cīņu par kausu sāka apņēmīgi. Lai gan sākumā vadībā izvirzījās Lietuvas vienība, "Zeļļi" spēja izlīdzināt rezultātu un veikt izrāvienu, un pirmo ceturtdaļu noslēgt ar rezultātu 29:18.

Otrās ceturtdaļas ievadā "Rīgas Zeļļi" turpināja aktīvu spēli, neļaujot "Wolves" nopietni samazināt rezultāta starpību. Tiesa gan, ceturtdaļas beigās lietuviešu komandas spēlētāju raidījumi kļuva precīzāki, un rezultāta starpība bīstami samazinājās līdz pat pieciem punktiem. Tomēr pārtraukumā pēc pirmā puslaika rīdzinieki devās ar astoņu punktu handikapu, rezultātam uz tablo rādot 54:46.

Pirmajā puslaikā rezultatīvākais bija Roberts Bērziņš, gūstot 14 punktus. Viņš pēc divām aizvadītām ceturtdaļām intervijā LTV pauda, ka komanda sākusi spēli agresīvi, ko pretinieki, iespējams, nebija gaidījuši un nebija "Zeļļus" novērtējuši. Spēlētājs norādīja, ka komandai jāturpina klausīt trenera teiktais un jānotur fokuss, lai gūt panākumu spēlē.

Saruna ar Robertu Bērziņu pēc aizvadītā puslaika

Viens no Superkausa organizētājiem Salvis Mētra norādīja, ka viņam svarīgākais, lai skatītāji izbauda augsta līmeņa basketbolu, un tas ir izdevies. Tas arī parāda, ka Latvijā basketbols patiešām ir labā kvalitātē.

Saruna ar Salvi Mētru

Pēc pārtraukuma zelta fināla dalībnieces atgriezās laukumā, un daudz apņēmīgāk savu spēli sāka "Wolves", kuru raidītie tālmetieni šoreiz daudz precīzāk sasniedza mērķi. Trešās ceturtdaļas vidū deficīts sadila vien līdz punktam, un drīz arī neizšķirts - 63:63. Lietuvas komanda turpināja uguņot, un tad jau pakaļdzīšanos bija jāsāk rīdziniekiem. Pieredzējušais Artūrs Strēlnieks sadeldēja deficītu līdz minimumam. Tieši Strēlnieks bija tas, kurš ar precīzu tālmetienu atkal izvirzīja "Zeļļus" vadībā, ļaujot trešo trešdaļu noslēgt ar pozitīvu bilanci -73:72.

Ceturto nogriezni "Wolves" iesāka ar precīzu metienu, izvirzoties vadībā. "Zeļļi" šķita zaudējuši savu agresivitāti un kļūdas liedza parādīt "vilkiem" zobus, ļaujot pretiniekiem uguņot. Spēles noslēgumā spēks atkal radās, un trīs minūtes pirms ceturtās ceturtdaļas beigām rezultāts bija 85:90. Roberts Bērziņš bija atkal precīzs tālmetiena izpildē, un rezultāts uz tablo jau 88:90, un pēc brīža jau 90:90! Intriga spēlē saglabājās, tomēr veiksme bija Viļņas komandas sabiedrotā, ļaujot uzvarēt šo dueli ar 93:91.

Ražīgākais punktu guvējs "Rīgas Zeļļu" rindās bija Bērziņš ar 26 punktiem, 18 pievienoja Džastins Makojs, savukārt 13 punkti Kriša Helmaņa rēķinā. "Wolves" rindās ar 21 punktu izcēlās Entonijs Kovens.

Par spīti zaudējumam, Strēlnieks par komandas spēli bija ļoti apmierināts. "Ļoti laba spēle, ļoti laba mācība," norādīja pieredzējušais spēlētājs. Šajā turnīrā komanda ir pierādījusi, ka ir gatava jaunajai basketbola sezonai. "Pagājušajā gadā mēs tikām finālam, un mums ir jāparāda, ka šī nebija kļūda,"  pauda Strēlnieks.

Spēlē par bronzu tikās Lietuvas komanda Panevēžas "Lietkabelis" un "VEF Rīga", kur rīdzinieki piekāpās ar 66:91, neaizsniedzoties līdz godalgai.

"VEF Rīga" galvenais treneris Mārtiņš Gulbis pirms spēles atklāja, ka bronzas mačs nav tik svarīgs – svarīgāk ir spēlēt pareizu basketbolu. Sestdien komanda no arēnas izgājusi ļoti vēlu, un nav bijis laika atjaunoties pirms bronzas fināla spēles.

Pirmsspēles intervija ar Mārtiņu Gulbi

Gulbis norādīja, ka šis turnīrs ir ļoti vērtīgs pirmssezonas sagatavošanas procesā. Vēl gan līdz sezonai ir pietiekami daudz laika, lai noslīpētu mazās nianses. Iespēja spēlēt pārbaudes spēles ar Lietuvas komandām ir ļoti vērtīgi pieredze, norādīja Gulbis.

Spēle iesākās gana līdzvērtīgi, bet pirmās ceturtdaļas vidū "Lietkabelis" panāca sešu punktu izrāvienu, panākot 18:12. Dominance gan nebija ilgi - "vefieši" ātri izlīdzināja rezultātu un izvirzījās vadībā ar 19:18. Spēle turpinājās līdzvērtīgi, un pirmo setu ar 25:23 pārāki bija "Lietkabelis" basketbolisti.

Otra seta ievadā "Lietkabelis" turpināja izrāvienu, "VEF" klibojot gan aizsardzībai, gan uzbrukumam. Pārtraukumā "vefiešiem" bija jādodas visai neapmierinātiem, jo rezultāts uz tablo rādīja 36:56 lietuviešu komandas labā.

"Mēs spēlējam bez enerģijas – nav vispār, ne uzbrukumā, ne aizsardzībā," pēc neveiksmīgām pirmajām divām ceturtdaļām LTV atklāja Dairis Bertāns, kurš arī šajā sezonā aizstāv "VEF" krāsas. Viņš norādīja, ka spēlētājiem jāatrod enerģija vēl 20 minūtēm, un pēc tam varēs domāt par atpūtu. Jo sestdienas vakara spēle nav aizbildinājums šādam sniegumam.

Saruna ar Dairi Bertānu

Pēc pārtraukuma lietuviešiem vairs neizdevās tik strauji kāpināt rezultāta starpību. Tomēr rezultāts negatīvs "VEF Rīga" - 52:74. Arī pēdējais spēles nogrieznis nebija veiksmīgs, un "VEF" zaudējums ar 66:91.

"Aizsardzībā neko nevarējām nosegt, paši arī neko nevarējām iemest. Labi, ka pārbaudes spēle," pēc sāpīgā zaudējuma norādīja Rodrigo Būmeistars. Viņš uzsvēra, ka šī spēle parādīja, ko komandai vajag uzlabot pirmās jaunās sezonas sākuma, kas sāksies jau pēc nedēļas.

Pēcspēles saruna ar Rodrigo Būmeistaru

Sacensību pusfinālā "VEF Rīga" ar 76:80 (23:19, 16:28, 19:15, 18:18) atzina Viļņas "Wolves" pārākumu, bet "Rīgas zeļļi" ar 67:61 (24:21, 16:9, 15:11, 12:20) uzvarēja Lietuvas komandu Panevēžas "Lietkabelis".