«VEF Rīga» basketbolisti izbraukumā cieš pirmo neveiksmi Čempionu līgas sezonā

"VEF Rīga" otrdien izbraukumā Čehijā ar 71:78 zaudēja Izraēlas komandai Ramatganas "Maccabi" Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas grupas spēlē un cieta turnīrā pirmo neveiksmi. Rīdziniekiem neveiksmīga izvērtās pēdējā ceturtdaļa, kuras sākumā viesi vēl bija vadībā.

(papildināts ar dienas otras spēles rezultātu "VEF Rīga" grupā)
Latvijas čempioniem rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Isufs Sanons, bet Harisons Klīrijs pievienoja 17 punktus. Laukuma saimniekiem "Maccabi" pa 16 punktiem iekrāja Amins Stīvenss un Roberto Galinats.

"VEF Rīga" neveiksmīgā spēles sākumā nepilnās piecās minūtēs nonāca iedzinējos ar 0:11. Vefieši deficītu ātri samazināja līdz 10:13, tomēr lūzums nesekoja. "Maccabi" saglabāja pārsvaru, kas gan nesasniedza divciparu skaitli, tomēr Izraēlas komanda puslaika izskaņā bija vadībā ar 38:30.

Toties otro puslaiku ar izrāvienu sāka "VEF Rīga" un pēc Klīrija trāpīta trīspunktu metiena pārņēma vadību (40:38). Vēl viens Klīrija tālmetiens un Vjačeslava Bobrova trīspunktnieks Latvijas komandas pārsvaru trešās ceturtdaļas vidū palielināja jau līdz 46:40. Pēdējo ceturksni "VEF Rīga" sāka ar 55:51 pārsvaru, bet ļāva pretiniekiem gūt nākamos deviņus punktus pēc kārtas.

Vēl viens izrāviens "Maccabi" palīdzēja nostiprināties vadībā ar 73:60, un atlikušajās četrās minūtēs Latvijas čempioniem izglābties neizdevās.

Divās spēlēs četru komandu grupā Latvijas čempionvienībai ir pa uzvarai un zaudējumam. Dienas otrā spēlē "VEF Rīga" pārstāvētajā grupā Vācijas klubs Bonnas "Telekom Baskets" mājās ar 93:74 uzveica Atēnu AEK, līdz ar to visām četrām komandām ir vienāda uzvaru un zaudējumu bilance.

Pirmajā posmā 32 klubi ir sadalīti astoņās grupās, kur pēc divu apļu izspēles pirmās vietas ieguvēji iekļūs nākamajā grupu kārtā. Savukārt otro un trešo vietu īpašnieki tiks salozēti pāros, kur dueļos noskaidros vēl astoņas komandas, kas turpinās cīņu otrajā grupu kārtā.