Latvijas kauss futbolā "Leevon PPK" - "Riga FC"

Latvijas hokeja izlases kandidāti uzsākuši oficiālo treniņnometni pirms olimpiskās kvalifikācijas turnīra

"Krastu mača" diennakts maratons noslēdzas ar Kreisā krasta uzvaru

«Krastu mača» diennakts maratons noslēdzas ar Kreisā krasta uzvaru

Jau 15. reizi Rīgas svētkos risinājās Krastu mačs, kur diennakts garumā tikās Daugavas labā un kreisā krasta dažādas komandas, pulcējot gan basketbola meistarus un amatierus, gan grozabumbai tuvas radošas personības. Pēc 24 stundu maratona par uzvarētājiem tika kronēta Kreisā krasta komanda, kura uzvarēja ar rezultātu 952:938.

Krasta mača diennakts maratonu iesildīja tālmetienu konkurss, kur uzvarēja Rihards Lomažs. Savas spējas no trīspunktu distances apliecināt tiecās 17 dalībnieki, tostarp valstsvienības basketbolists Lomažs, kā arī bijušie Latvijas izlases spēlētāji Uvis Helmanis un Kristaps Valters.

Trīspunktu konkursu ar 16 punktiem atklāja bijušais basketbola saspēles vadītājs Kristaps Valters. Pēcāk 15 punktus guva 3x3 basketbolists Artūrs Strēlnieks. Šo rezultātu atkārtoja arī Juris Vītols. Kādu laiku vēlāk sava bijušā cīņu biedra Valtera iespēto atkārtoja Uvis Helmanis. Pēc viņa 15 punktus guva arī Rihards Lomažs.

Finālu sāka Artūrs Strēlnieks, bet viņam neizdevās uzrādīt augstvērtīgu rezultātu. Pēc viņa ar 18 punktiem atzīmējās Uģis Pinete. Viņa rezultātu uzreiz pēc tam sagrāva Lomažs, kurš izcēlās ar 22 punktiem. Finālu noslēdza vecmeistari Valters un Helmanis, bet viņiem neizdevās pārspēt vienu no šā brīža Latvijas izlases līderiem Lomažu.

Par 15. Krastu mača tālmetienu konkursa uzvarētāju kļuva Rihards Lomažs.

Krastu mača tālmetienu konkurss

Savukārt mača pirmajā spēlē uzvarēt izdevās "VEF Rīga" basketbolistiem, kas uzveica "Ghetto Family" komandu. "VEF Rīga" bija pārāki ar rezultātu 46:38.

Krastu mača pirmā spēle

Tuvojoties pusnaktij, laukumā devās aktrišu komandas, dedzīgā basketbolā apliecinot apņēmību sevi pierādīt arī bumbas spēlē.

Labā krasta komandai izdevās efektīgāks sākums, pirmajā ceturtdaļā izvirzoties vadībā 12:6. Puslaika turpinājumā Kreisais krasts sasparojās, tomēr sešu punktu starpība saglabājās arī pārtraukumā.

Aktrišu spēle

Prasmes radošā saspēlē un noteikumu improvizācijā otrajā puslaikā apliecināja abas komandas, tomēr rezultāta tablo spēles izskaņā vēstīja par Labā krasta pārākumu 28:22.

Svētdienu ieskandināja aktieru un mūziķu komandu došanās laukumā, pārstāvot attiecīgi labo un kreiso krastu. Treneriem raksturīgā klasiskā apģērbā tērpušies aktieri biežāk tika pie bumbas, tomēr pirmajā ceturtdaļā abām komandām bija daudz citu darbošanos, un grozu gūšanā izdevās iekrāt tikai pa četriem punktiem.

Mūziķu un aktieru spēle

Vēl pieticīgāka rezultāta kuplināšanā bija otrā ceturtdaļa, toties puslaika pārtraukumā abas komandas dzirkstīja kustību mākslas un vokālos dueļos. Spēles izskaņā rezultatīvākie akordi izdevās mūziķiem, nodrošinot principiālajā duelī kreisajam krastam uzvaru 20:17.

Krastu mačam punktu lika politiķu spēle. Tieši viņiem bija jānosaka, kurš no krastiem kļūs par uzvarētāju 2024. gada basketbola maratonā. Līdz politiķu spēlei rezultāts bija 921:904 Kreisā krasta labā.

Politiķu spēle

Spēles ievadā vadībā izrāvās Kreisā krasta komanda, parādot saskaņotu spēli. Pēc tam gan arī Labais krasts spēja saņemties un mazināt rezultāta starpību. Spēle turpinājās mainīgām sekmēm, tomēr nopietni apdraudēt Kreisā krasta pozīcijas politiķu spēlē tā arī neizdevās. Spēle noslēdzās ar rezultātu 34:31 Labā krasta labā, bet basketbola maratons - ar rezultātu 952:938 Kreisā krasta labā.