«TTT-Rīga» piedzīvo otro zaudējumu FIBA Eirokausā

Ceturtdienas vakarā Rīgā, Olimpiskajā centrā, "TTT-Rīga" savā otrajā mačā FIBA Eirokausa ietvaros uzņēma Sosnovecas "Zaglebie" no Polijas. Lai gan vēl ceturtajā ceturtdaļā rezultāts bija tikai 50:55, beigās piedzīvots zaudējums ar 54:74.

Līdzīgi kā pirmajā Eirokausa spēlē pret "Sassari", arī šajā par favorītēm uzskatāmās pretinieces pirmo ceturtdaļu sāka pārliecinoši, pēc sešām minūtēm rezultātam jau vēstot 6:15 par labu viešņām. Tas lika "TTT-Rīga" galvenajam trenerim Mārtiņam Zviedrim uz pirmo minūtes pārtraukumu saukt savas padotās.

Tas nesa rezultātu, jo ciešā zonas aizsardzība pretinieces atstāja sausā vairāk kā 2 minūtes, taču arī mūsu uzbrukums nebija daudz veiksmīgāks, šajā periodā ar diviem punktiem izceļoties vien centra spēlētājai Annai Liepiņai. Līdz ceturtdaļas beigām vēl divus precīzus soda metienus pievienoja amerikāņu uzbrucēja Mia Loida, un tā noslēdzās ar rezultātu 10:17.

Otrajā ceturtdaļā mājinieces centās noķert poļu komandu, bet nespēja tikt galā ne ar pretinieču centra spēlētāju Kamilu Burkovsku, ne arī viņu ātrajām pārējam no aizsardzības uzbrukumā, pēc nepilnām četrām nospēlētām minūtēm rezultāta starpībai jau pārsniedzot divciparu skaitli - 16:29. Līdz pirmā puslaika beigām "TTT-Rīgas" basketbolistēm tā arī nesanāca to sadeldēt, un, ejot pārtraukumā, saglabājās 13 punktu deficīts - 27:40.

Mūsu dāmas nedomāja padoties - Karlīnes Pilaberes pustālais metiens, Loidas veiksmīga darbība aizsardzībā pārvērsta divos punktos un Ketijas Vihmanes precīzais tālmetiens trīs minūšu laikā rīdzinieces pietuvoja līdz mīnus astoņi - 35:43. Vihmane un Loida ņēma spēli savās rokās, jo līdz trešās ceturtdaļas beigām abas bija guvušas attiecīgi 18 un 14 punktus, pārtraukumā pirms spēles izšķirošā nogriežņa komandām dodoties pie rezultāta 46:53.

Ceturtās ceturtdaļas ievads veiksmīgāks padevās polietēm, jo pirmajās divās minūtēs viņas neļāva "TTT-Rīga basketbolistēm gūt nevienu punktu, kas lika Zībartam pieprasīt kārtējo minūtes pārtraukumu. Tas iedvesmoja četru punktu izrāvienam - 50:55, bet pretinieces atbildēja ar sešiem punktiem pēc kārtas, un atkal divciparu skaitlī mērāma rezultāta starpība - 50:61. Līdz māca beigām mūsējās nespēja vairs turēt līdzi Sosnovecas vienībai un rezultātā zaudējot ar 20 punktu starpību - 54:74.

Rezultatīvākās mājinieču rindās ar 21 punktu bija Ketija Vihmane, kura realizēja piecus no astoņiem tālmetieniem, bet 14 punktus un desmit atlēcošās bumbas pievienoja Mia Loida. Polietēm ar iespaidīgu statistiku izcēlās Kamila Borkovska, kurai 16 punkti, 10 atlēcošās bumbas, kā arī divas pārtvertas bumbas, trīs bloki un lietderības koeficients +21.

Nākamo spēli FIBA Eirokausā "TTT-Rīga" aizvadīs 24. oktobrī plkst. 21:30, kad izbraukumā Beļģijā, Mehelenā, spēkosies ar vietējo "Kangoeroes" vienību.